Thursday, 13. November 2014  ir    ir ir
افزایش ۹ درصدی عملکرد بنادر کشور افزایش ۹ درصدی عملکرد بنادر کشور
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: امسال در ۷ ماهه اول عملکرد بنادر کشور نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹ درصد افزایش داشته... افزایش ۹ درصدی عملکرد بنادر کشور

0,,17279616_303,00

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: امسال در ۷ ماهه اول عملکرد بنادر کشور نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹ درصد افزایش داشته است. محمد سعیدنژاد با حضور در غرفه فارس در بیستمین نمایشگاه مطبوعات در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با بیان اینکه عملکرد بنادر یکی از شاخص‌های مهم تشخیص وضعیت اقتصادی هر کشور است، گفت: در 7 ماهه امسال عملکرد بنادر کشور 9 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش پیدا کرده است و در بخش واردات نیز 17 درصد افزایش نشان می‌دهد.وی افزود: البته حتماً باید خود را برای مقادیر رشد بالاتر هم آماده کنیم.

سعید نژاد به اقبال عمومی سرمایه‌گذاران خارجی و شرکت‌های کشتیرانی خارجی به سرمایه‌گذاری در بنادر ایران اشاره کرد و افزود: ورود این افراد برای مذاکره، مطالعه و بررسی وضعیت ایران افزایش چشمگیری داشته است و این حاکی از علاقمندی جدی به سرمایه‌گذاری در کشور ما است. وی با اشاره به فعالیت تخصصی برخی بنادر کشور گفت: برای مثال رویکرد فعالیت در بندر شهید رجایی در کالاهای کانتینری است و در این بندر فعالیت در زمینه کالاهای عمومی و مواد نفتی هم صورت می‌گیرد. وی در مورد برنامه دولت برای منطقه اقتصادی جاسک گفت: طراحی در نظر گرفته شده برای بندر جاسک، فعالیت در بخش انرژی و مواد نفتی است.

برآمد: فارس

رضا قادی

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.