Tuesday, 4. November 2014  ir    ir ir
دانشجویان بخشی از گفتگوی ظریف و وزیر خارجه نروژ دانشجویان بخشی از گفتگوی ظریف و وزیر خارجه نروژ
وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص مذاکرات هسته‌ای با گروه ۱+۵ تاکید کرد: در صورتی که حقوق هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران به رسمیت شناخته... دانشجویان بخشی از گفتگوی ظریف و وزیر خارجه نروژ
shabnamnews2829901394926925
وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص مذاکرات هسته‌ای با گروه ۱+۵ تاکید کرد: در صورتی که حقوق هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران به رسمیت شناخته شود، ایران آماده توافق است. به گزارش ایران بیلد، دکتر ظریف در دیدار با وزير خارجه نروژ، با بيان اينكه زمینه برای گسترش مناسبات دو جانبه بیش از پیش فراهم شده است، به موضوع مشکلات تحصیلی و اقامت برخی از دانشجویان ایرانی در نروژ اشاره كرد و گفت: همان‌گونه که در ملاقات قبلي در نیویورک مطرح کردم وضعیت دانشجویان ایرانی در نروژ برای ما مهم است و علاوه بر این افکارعمومی در جمهوری اسلامی ایران نیز این موضوع را با حساسیت دنبال می‌کند.
ویزر امور خارجه همچنین در بخشی از این گفتگو، خواستار شد وضعیت برخی از دانشجویان ایرانی که از تحصیل باز مانده‌اند روشن شد.
وزیر امور خارجه کشورمان همچنين در خصوص تحولات منطقه بر ضرورت همفکری و تعامل کشورهای منطقه برای غلبه بر بحران‌های موجود بویژه در عراق و سوریه تاکید کرد.ظریف در خصوص موضوع مواد مخدر،، نقش جمهوری اسلامی ایران در جلوگیری از ترانزیت مواد مخدر به کشورهای اروپایی را یادآور شد و تصریح کرد: ایران در این راه هزینه‌های مادی و شهدای زیادی را تقدیم کرده است.
وزرای امور خارجه دو کشور در این ملاقات پیرامون مناسبات دوجانبه، تحولات منطقه بویژه مسائل عراق، سوریه و افغانستان بحث و تبادل نظر کردند.بورگه برنده وزیر امور خارجه نروژ نیز در این دیدار با اشاره به رایزنی‌‎های خود با مسئولین جمهوری اسلامی ایران در جریان سفر به تهران، بر اهمیت روابط با جمهوری اسلامی ایران و رایزنی با کشورمان در خصوص مسائل منطقه‌ای تاکید کرد.
وزیر امور خارجه نروژ با اشاره به مذاکرات جاری هسته‌ای بین گروه 1+5 و کشورمان ابراز امیدواری کرد: این مذاکرات به توافق جامع و نهايی منجر شود.وي تصریح کرد: این توافق شرایط جدیدی را در مناسبات بین اتحادیه اروپا و جمهوری اسلامی ایران ایجاد خواهد کرد.بورگه برنده افزود: با توجه به شرایط عراق و سوریه‌، همکاری‌های منطقه‌ای برای غلبه بر مشکلات اجتناب‌ناپذیر است.
وزیر امور خارجه نروژ در مورد وضعیت دانشجویان ایرانی نیز گفت: دو سوم درخواست‌های دانشجویان برای تحصیل در نروژ مورد قبول واقع شده است.
ایران بیلد

رضا قادی

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.