job job job  job            jobjob job  

اعتراف آلمان به اعمال تبعیض علیه خارجیان

integration281109kanizaj726

به گزارش ایرنا،’ آیدان اوزوز’ روز چهارشنبه گذشته در یک نشست خبری در برلین با تشریح بخش های مختلف دهمین گزارش سالیانه مرکز هماهنگ کننده امور همگرایی در دولت آلمان،گفت: بیشتر کارفرمایان و شرکت های آلمانی وقتی نام یک خارجی را در فهرست متقاضیان کار خود مشاهده می کنند،درخواست این داوطلب را کنار می گذارند که این اقدام عملکرد مناسبی برای آلمان نیست. وی افزود: آنچه بسیار نگران کننده است اینکه،بیش از 30 درصد جوانان خارجی جویای کار در آلمان برغم حضور طولانی مدت در این کشور به خاطر همین اعمال تبعیض ها،در هیچ حرفه و شغلی مهارت بدست نیاورده اند.

این مقام دولتی آلمان خاطرنشان کرد:اعمال تبعیض شغلی حتی درمورد کارآموزان خارجی و کسانی که بدنبال طی کردن دوره های آموزشی و فنی – حرفه ای برای موفقیت در کسب شغل هستند، نیز اعمال می شود. آیدان اوزوز در ادامه با اشاره به آمارهای منتشر شده در این زمینه در سال 2012، خاطرنشان کرد: براساس اطلاعات منتشر شده بیش از 11 درصد دانش آموزان خارجی به خاطر اعمال تبعیض های آموزشی حتی قادر به پشت سر گذاشتن مقطع متوسطه تحصیلی ( پایه 9) نیستند درحالی که این آمار درمورد دانش آموزان آلمانی نزدیک به 5 درصد است.

براساس این گزارش،حدود 27 درصد از خارجی های مقیم آلمان بدلیل ناتوانی در یافتن شغل مناسب و کسب درآمد کافی،در معرض فقر شدید قرار دارند که این رقم نزدیک به دو برابر غیر مهاجران در این کشور است. دهمین گزارش مرکز امور همگرایی دولت آلمان همچنین از افزایش میزان تعداد مهاجران و افرادی که ریشه مهاجرتی دارند، خبر داده و می نویسد: از مجموع نزدیک به 80 میلیون و پانصد هزار نفر جمعیت آلمان، 6 میلیون و 200 هزار نفر را اتباع خارجی تشکیل می دهند و 16 میلیون و 300هزار نفر از جمعیت این کشور نیز ریشه خارجی دارند.

براساس این گزارش ترک های مقیم آلمان با در اختیار داشتن 3/18 درصد جمعیت کل این کشور مقام اول را در بین خارجی ها به خود اختصاص داده اند و اتباع لهستان با 4/9 درصد دومین گروه مهاجران خارجی در آلمان هستند. براساس این گزارش حدود نیمی از مهاجران خارجی در آلمان با میانگین سنی 35 سال (نزدیک به 9 میلیون نفر) تاکنون موفق به اخذ تابعیت این کشور شده اند.

گزارش سالیانه هماهنگ کننده امور همگرایی آلمان همچنین از ادامه روند افزایش نگران کننده آمار متقاضیان پناهندگی دراین کشور خبر داده است به طوری که در سال 2012 در مجموع نزدیک به 78 هزار نفر متقاضی پناهندگی در آلمان بوده اند و انتظار می رود این رقم در سال جاری به 200 هزار نفر افزایش یابد.

برآمد: ایرنا

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

بازگشت به بالا


Iran
Iran
Greenmatech
Iran
notruf

     job