job job job  job        jobjob job  job

اعتصاب؛ 170 میلیون یورو خسارت به لوفت هانزا

n00156229-b

به گزارش ایران بیلد، به نقل از اشپیگل آنلاین، شرکت لوفت هانزا با انتشار گزارش مالی خود در 9 ماهه اول سال 2014، اعلام کرد: به خاطر اعتصابات تاکنون 170 میلیون یورو متضرر شده است.
این شرکت ابراز امیدواری کرد که تا پایان سال جاری میلادی، شاهد اعتصاب جدیدی نباشد. لوفت هانزا همچنین در گزارش خود یادآور شده است، با وجود متحمل شدن این خسارت، تا پایان سال جاری میلادی نزدیک به یک میلیارد یورو سود می کند؛ مشروط بر آنکه تا آخر سال جاری اعتصاب دیگری صورت نگیرد. «زیمونه منه» رییس امور مالی لوفت هانزا به اشپیگل، گفت: اگر کارکنان این شرکت باز هم اعتصاب کنند، پیش بینی سود سالیانه تغییر می کند و باید منتظر ضرر بیشتری باشیم؛ این شرکت در 9 ماه اول سال جاری 849 میلیون یورو سود کرده بود. 

اعتصاب های ادامه دار اتحادیه خلبانان لوفت هانزا در هفته ها و ماه های گذشته، خسارات سختی به این شرکت هواپیمایی و مشتریانش وارد کرده است. لوفت هانزا و شرکت های هواپیمایی وابسته به آن از جمله ‘لوفت هانزا کارگو’ و ‘جرمن وینگز’، به خاطر اعتصاب ها از ماه آوریل تاکنون مجبور به لغو بیش از پنج هزار و 900 پرواز خود شدند؛ براثر لغو این پروازها 66 هزار مسافر نتوانسته اند به موقع خود را به مقصد برسانند. در سال جاری اتحادیه خلبانان آلمان 9 بار کارکنانش را به اعتصاب فراخواند؛ این اعتصابات سراسری که در اعتراض به ناکافی بودن میزان دستمزدها و همچنین سختی شرایط کار انجام شد، به طور موقت پایان یافته است و رایزنی نمایندگان معترضان با کارفرمایان برای تحقق اهداف مورد نظر، همچنان ادامه دارد.

در گزارش منتشر شده از سوی شرکت لوفت هانزا به این نکته نیز اشاره شده است که به جز اعتصابات اعتراضی خلبان ها و کادر پروازی، وضع نامساعد اقتصادی اروپا و همچنین آلمان نیز بر پیش بینی ها درمورد سود و زیان این شرکت تاثیر گذاشته است.  لوفت هانزا همچنین اعلام کرده است: این شرکت ناچار شده به خاطر حاکم شرایط نامساعد اقتصادی، برای دومین بار پیش بینی مالی خود برای سال  آینده را تغییر و سطح سود مورد انتظار را کاهش دهد. لوفت هانزا اعلام کرده که به جای 2 میلیارد یورو سود مورد انتظار برای سال آینده، اکنون باید روی مبلغ بسیار کمتری حساب کند.

ایران بیلد

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

بازگشت به بالا


Iran
Iran
Iran
Greenmatech
Iran
notruf

     job