job job job  job        jobjob job  job

انار میوه ای بهشتی

انار به ۳ دسته‌ی ترش ، شیرین و ملس تقسیم می‌شود. این انارها و رب آنها در ۸۰ درصد موارد خواص مشترك و مشابهی دارند ولی در طب سنتی و كتاب ابوعلی سینا انار شیرین، بعد از آن انار نیم ترش یاترش و شیرین و در نهایت، انار ترش ارجحیت دارند. انار، انواع گوناگونی دارد كه رنگ، طعم و اندازه‌ی آنها متفاوت است اما خواص اصلی و كلی آنها تقریبا در همگی مشترك است.جالب است بدانید در ایران حدود ۵۰ نوع انار داریم و آخرین مطالعات نشان داده‌اند كه موطن اصلی انار ایران است. کشور ایران با تولید سالانه ۸۰۰ هزار تن انار، بزرگ‌ترین تولید‌کننده انار در دنیا و کشور هندوستان نیز دومین کشور تولید‌کننده‌ است.

News-635183913586628381 در ایران، شهرستان‌های ساوه، نی‌ریز و فردوس به‌ ترتیب بزرگ ‌ترین تولید کنندگان انار هستند، بطوری که سالانه 20 تا 30 هزار تن انار از باغات شهرستان فردوس برداشت و روانه بازارهای داخلی و خارجی می شود. انار در رنگ‌های مختلف از سفید تا سیاه وجود دارد و تقریباً در هر آب و هوایی و هرگونه خاکی می‌تواند رشد کند و میوه دهد، ولی آب زیاد در زمان رسیدن میوه باعث ترک خوردن آن میوه می‌شود.

با توجه به اینکه در فصل انر قرار داریم بهتر است بیشتر با فواید آن آشنا شوید: انار به عنوان خون‌ساز، ضدآفت، ضدزخم، ضداسهال و ضدانگل و در طب سنتی این میوه را یک ضدسرفه، ملین، صفراآور، خون‌ساز و تقویت‌کننده کبد و کلیه می‌شناسند.همچنین انار ضدکلسترول ، ضد فشارخون ،ضدسرطان پروستات، ضدآلزایمر، ضد پیری و ضدچاقی است.

از جمله  خواص دارویی انار شیرین می توان تسکین دهنده خارشهای بدن،مقوی معده و کبد ،تسکین دهنده سرفه وبازکننده  صدا،درمان یرقان،هضم آسان غذا،اشاره کرد.انار ترش نیز همچون انار شیرین  فوایدی چون درمان زخم‌های دهان،داخل بینی یا گوشت اضافی روی زخم‌ها،کاهش دهنده میل جنسی…دارا می باشد. محققان طب قرآنی بر این عقیده‌اند که انار به عنوان یک میوه بهشتی، به این سبب در فصل پاییز به بار می‌نشیند که فصل پاییز فصل خزان درختان و گرفتگی آسمان است و دانه‌های انار برای جلوگیری از افسردگی و نگرانی بسیار مفید و سبب شادابی می‌شود.
ایران بیلد

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

بازگشت به بالا


Iran
Iran
Iran
Greenmatech
Iran
notruf

     job