job job job  job        jobjob job  job

افزایش غیرعادی پروازهای نظامی روسیه

141029231340_russian_airforce_624x351_na_nocredit

به گزارش ایران بیلد به نقل از بی بی سی، ناتو گزارش داده است که شاهد افزایش “غیرعادی” پرواز هواپیماهای نظامی روسیه که در دو روز گذشته در آسمان اروپا مانورهایی انجام داده اند بوده است. ناتو در بیانیه ای گفت که چهار گروه هواپیما، از جمله بمب افکن های “تی یو-۹۵ بر” و جنگنده های میگ-۳۱ را بر فراز دریاها و اقیانوس اطلس ردیابی کرده است. جنگنده های نروژ، بریتانیا، پرتغال، آلمان و ترکیه در واکنش و برای رهگیری هواپیماهای روسیه به پرواز در آمدند.

تنش میان روسیه و کشورهای عضو ناتو در ارتباط با بحران اوکراین به شدت اوج گرفته است. آمریکا و اتحادیه اروپا پیشتر در سال جاری پس از انضمام شبه جزیره کریمه اوکراین به خاک روسیه تحریم هایی علیه مسکو اعمال کردند. روابط همچنین به خاطر آنچه غرب می گوید دخالت روسیه در حمایت از شورشیان جدایی طلب شرق اوکراین است بدتر شده. مسکو این اتهام را رد می کند. در بیانیه روز چهارشنبه ناتو اشاره ای به اوکراین نشده است. بیانیه حاکیست که پرواز این شمار هواپیمای نظامی روسیه غیرعادی است، هرچند هیج حادثه ای گزارش نشده است. به گفته ناتو این هواپیماها بر فراز دریای سیاه، دریای بالتیک، دریای شمال و اقیانوس اطلس ردیابی شدند که باعث تعقیب آنها توسط هواپیماهای کشورهای عضو ناتو شد.

ناتو می گوید که امسال در مجموع بیش از ۱۰۰ بار هواپیماهای روسیه را رهگیری کرده است. ناتو نوشت:‌ “رهگیری و تعقیب هواپیماهایی ناشناخته ای که به آسمان ناتو نزدیک می شوند عادی است.” اما سازمان پیمان آتلانتیک شمالی گفت که اینگونه پروازها به طور بالقوه خطراتی را متوجه پروازهای غیرنظامی می کند زیر ارتش روسیه اغلب برنامه پروازها را اعلام نمی کند یا در هواپیماهایش از ترانسپاندر استفاده نمی کند.

برآمد: بی بی سی

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

بازگشت به بالا


Iran
Iran
Iran
Greenmatech
Iran
notruf

     job