job job job  job        jobjob job  job

معاون بان کی مون در تهران

141029115645_d_640x360_isna

به گزارش ایران بیلد، یان الیاسون، معاون دبیرکل سازمان ملل متحد برای مذاکره با مقامات ایرانی در تهران با محوریت مسائل مختلف منطقه از جمله خطر داعش و جنگ در سوریه به ایران سفر کرده است. وی در خصوص این سفر گفته: “امیدواریم بتوانیم راه حل هایی برای برون رفت از بحران های منطقه خاورمیانه پیدا کنیم.”

آقای الیاسون در سخنرانی خود در مراسم تاسیس سازمان ملل نیز در ایران شرکت کرد و در آن  درباره حل و فصل پرونده اتمی ایران ابراز امیدواری کرده و گفته است: “در دنیای جهانی شده امروز نمی توانیم مسائل بین المللی ملت ها و منافع ملی کشورها را بدون رویکرد و نگاه جهانی رعایت کنیم.” در این مراسم گری لوئیس، هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل متحد در تهران، عباس عراقچی معاون وزارت خارجه ایران و برخی از سفیران مقیم تهران، به همراه دست اندرکاران برنامه ها و نهادهای مرتبط با سازمان ملل متحد که در تهران فعالیت می کنند، حضور داشتند. معاون دبیرکل سازمان ملل به سفرهای متعدد خود به ایران طی دهه های گذشته اشاره کرده و گفته “در سال ۱۹۸۰ به همراه اولاف پالمه [دبیرکل وقت سازمان ملل] برای حل و فصل جنگ ایران و عراق به تهران سفر کردم و تاکنون بیش از ۲۰ بار به منظور فعالیت های دیپلماتیک به کشور شما سفر داشته ام.”

آقای الیاسون پس از شرکت در مراسم سالگرد تاسیس سازمان ملل، با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه و عباس عراقچی معاون او دیدار کرده است. او در جریان جنگ ایران و عراق به عنوان مشاور دبیرکل سازمان ملل در گروه میانجی این سازمان عضو بود. آقای الیاسون همچنین تا دو سال پیش وزیر امور خارجه سوئد بود، اما از آن زمان تاکنون به عنوان یکی از معاونان بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل فعالیت می کند.

برآمد: بی بی سی

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

بازگشت به بالا


Iran
Iran
Iran
Greenmatech
Iran
notruf

     job