Saturday, 8. November 2014  ir    ir ir
مرکز شبانه امور ایرانیان خارج از کشور مرکز شبانه امور ایرانیان خارج از کشور
به گزارش ایران بیلد، شورای عالی ایرانیان خارج از کشور که زیر مجموعه وزارت امور خارجه است، اخیرا اقدام به تاسیس مرکز شبانه روزی... مرکز شبانه امور ایرانیان خارج از کشور

به گزارش ایران بیلد، شورای عالی ایرانیان خارج از کشور که زیر مجموعه وزارت امور خارجه است، اخیرا اقدام به تاسیس مرکز شبانه روزی رسیدگی به امور ایرانیان خارج از شکور نموده است. در اطلاعیه این شورا آمده؛

به منظور حفظ ارتباط و تسریع در رسیدگی به مشکلات و مسائل ایرانیان خارج از کشور، از دیرباز ضرورت تاسیس نهادی در جمهوری اسلامی ایران برای پی‌گیری مسائل و مشکلات مختلف هموطنان مقیم خارج از کشور احساس می‌شد. در این راستا، اواخر سال 1383 «شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور» شکل گرفت که در بدو تاسیس بر اساس آئین‌نامه ی مصوب، شورای عالی زیر مجموعة وزات امور خارجه قرار گرفت. با آغاز به کار دولت نهم و طبق نظر رئیس جمهور محترم، سطح و ساختار دبیرخانه ارتقاء یافت و به نهاد ریاست جمهوری منتقل گردید. این شورا با ساختار و تشکیلات جدید به منظور کاهش بروکراسی در رفع مشکلات حقوقی، قضایی، آموزشی، اقتصادی و اجتماعی ایرانیان مقیم خارج فعال شده و مصوبات مربوط به این شورا به صورت کاملا تخصصی در هیئت دولت مطرح شده و بررسی می شود . دفتر این شورا در 30 استان و در همه فرودگاه‌های بین‌المللی کشور تشکیل شده و آماده ی دریافت نظرات و رسیدگی به مشکلات ایرانیان مقیم خارج از کشور است.

مرکز شبانه روزی رسیدگی به امور ایرانیان خارج از کشور

شورا در 24 اسفند 1388 اقدام به راه اندازی مرکز شبانه روزی رسیدگی به امور ایرانیان خارج از کشور نمود. عدم آشنایی برخی از هموطنان خارج از کشور با قوانین و مقررات حوزه های مختلف اعم از نظام وظیفه، اقتصادی، بازرگانی، حقوقی، کنسولی، علمی و آموزشی و غیره از جمله دلایلی بود که نیاز به تاسیس چنین مرکزی را اجتناب ناپذیر می نمود.

مرکز اهدافی تخصصی را دنبال می کند که پیگیری در راستای صیانت از حقوق ایرانیان در هر کجای جهان ونیز ایجاد تعاملات داخلی و خارجی از جمله مهمترین آنهاست. از زمان آغاز به کار رسمی آن و استقرار نمایندگان وزارتخانه ها و دستگاهها ی مختلف، مرکز شبانه روزی به صورت آنلاین و 24 ساعته در خدمت همه هموطنان در سرتاسر دنیاست تا ضمن دریافت انتقادها و پیشنهادها به امورشان نیز رسیدگی شود.

این مرکز نمایندگانی از هفت کارگروه شورای عالی شامل کارگروه های حقوقی , و قضایی، کنسولی، علمی و آموزشی، فرهنگ و رسانه، دین و اندیشه، اقتصادی و بازرگانی، علوم و فناوری های نوین و نهاد ریاست جمهوری داردکه با حضور شبانه روزی در مرکز آماده پاسخگویی به همه هموطنان در تمام ساعات شبانه روز است.

هموطنانمان در خارج از کشور می توانند از طریق شماره تلفن 0098212777 با مرکز شبانه روزی رسیدگی به امور ایرانیان خارج از کشور تماس حاصل نموده و با دریافت کد رهگیری، هرگونه پرسش خود را در زمینه های مختلف حقوقی-کنسولی، قضایی، علمی- آموزشی، اقتصادی و بازرگانی، فرهنگ و رسانه، دین و اندیشه، امور گذرنامه و اتباع، نظام وظیفه و غیره مطرح و پیگیری نمایند. همچنین از طریق نمابر 22660793-21-0098، پست الکترونیکی ( ایمیل) info@2777.ir و نیز پایگاه اطلاع رسانی www.2777.ir پیشنهادات، انتقادات، پرسش ها و مشکلات خود را با مرکز در میان بگذارند تا در اسرع وقت به آنها رسیدگی شود.

کارشناسان مستقر در مرکز شبانه روزی:

با توجه به گستردگی نیازها و مشکلات هموطنان عزیز خارج از کشور و لزوم پیگیری سریع مسائل مرتبط با آنها هم اکنون نمایندگان تام الاختیاری از وزارتخانه ها، نهاد ها و سازمان های مهم کشور در مرکز شبانه روزی رسیدگی به امور ایرانیان خارج از کشور حضور دارند. این نمایندگان از سوی کارگروه مربوطه مسئول رسیدگی به مسائل و مشکلات مختلف هموطنان خارج از کشور بوده و در حوزه های زیر آماده ی خدمت رسانی به هموطنان عزیز می باشند: حقوقی و کنسولی، حقوقی و قضایی، نهاد ریاست جمهوری، نظام وظیفه، امور گذرنامه و اتباع، امور سجلی و ثبت احوال، علمی و آموزشی، بازنشستگی کشوری، مشاوره ی زنان و خانواده، اقتصادی و بازرگانی، کمیته ی امداد امام خمینی، فرهنگ و رسانه، امور دینی و مذهبی (پاسخگویی به پرسش های دینی)،

سامانه ی پاسخگویی 2777 و قابلیت های آن

سامانه پاسخگویی 2777 که با همین شماره قابل دسترسی است، رابط میان مرکز شبانه روزی (2777) و هموطنان خارج از کشور با کارشناسان پاسخگو، کارشناسان پیگیری و نمایندگان نهاد ها و سازمان هاست. پس از برقراری تماس درخواست ها توسط کارشناس پاسخگو در سیستم ثبت شده و به هموطنان عزیز برای ارجاعات بعدی کد پیگیری داده میشود. هنگام برقراری تماس در صورت حضور کارشناس نهادی مربوطه هم وطن خارج از کشور بصورت تلفنی به وی ارجاع شده و بسته به موضوع درخواستی پاسخ خود را بصورت آنلاین دریافت میکند.هر کارشناس موظف است ظرف مدت 72 ساعت درخواست مطروحه را پاسخ داده و پرونده ی ارجاعی را در جریان رسیدگی قرار دهد.

شماره تماس های محلی برای تماس با مرکز شبانه روزی 2777

به منظور تسهیل ارتباط هموطنان عزیز مقیم خارج با مرکز رسیدگی به امور ایرانیان خارج از کشور، شماره تماس هایی در شهرهای بزرگ جهان که بیشترین تعداد از هموطنان را در خود جای داده اند، در نظر گرفته شده است. ایرانیان در سرتا سر جهان می توانند بدون پرداخت هزینه ی تماس خارجی از طریق شماره تلفن های محلی در کشور محل اقامتشان جهت طرح مشکلات و پرسشهای خود در زمینه های مختلف با شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور تماس بگیرند.

این شماره ها به شرح ذیل می باشند:

انگلیس – لندن: 80995944-20-0044

آمریکا – واشنگتن: 3791928-202-001

آمریکا – لس آنجلس: 9953024-213-001

کانادا – تورنتو: 9003649-416-001

هلند – آمستردام 8004948-20-0031

سوئد – استکهلم: 40839647-8-0046

استرالیا – سیدنی 1917449-29-0046

پایگاه اطلاع رسانی مرکز شبانه روزی رسیدگی به امور ایرانیان خارج از کشور www.2777.ir))

با توجه به اهمیت اطلاع رسانی به هموطنان عزیز خارج از کشور در خصوص مسائل و موضوعات مربوط به آنها در سطح کشور و انعکاس اخبار، نظرات و فعالیت های صورت گرفته، مرکز شبانه روزی رسیدگی به امور ایرانیان خارج از کشور پایگاه اطلاع‌رسانی خود به نشانی www.2777.irرا برای ارتباط مستقیم با ایرانیان مقیم خارج از کشور تاسیس نموده است. پایگاه خبر رسانی 2777 آمادگی دارد رسالت عظیم اطلاع رسانی را از طریق درج اخبار مرتبط و انتقال اطلاعات مورد نیاز محقق نماید. بر این اساس این پایگاه با پرداختن به موضوعات و وظایف زیر در جهت نیل به هدف والای اطلاع رسانی می کوشد:

  • درج اخبار مرتبط با شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور
  • تحولات و فعالیت های کارگروه های مختلف شورای عالی
  • اخبار و آمار و روند رسیدگی به امور هموطنان خارج از کشور توسط کارشناسان مستقر در مرکز شبانه روزی
  • اطلاع رسانی در خصوص پرونده های مهم ارجاعی به شورای عالی بالاخص موارد مربوط به سرمایه گزاری های کلان ایرانیان خارج از کشور در کشور خودشان
  • پوشش مصاحبه ها و بازتاب نظرات و دیدگاه های مسئولان در مرکز شبانه روزی
  • درج پرسش ها و نظرات هموطنان خارج از کشور در سایت 7 277
  • درج اخبار بازدیدها و ملاقات ها از مرکز شبانه روزی
  • درج پرسش ها و نظرات دبیر کل شورا در خصوص فعالیت ها و اقدامات شورای عالی و نیز بازدید های و ملاقات های وی در داخل و خارج از کشور
  • اطلاع رسانی در خصوص همایش های برگزار شده یا همایش های آتی شورای عالی و کنفرانس های خبری
  • پوشش اخبار مربوط به ایرانیان خارج از کشور شامل اخبار سیاسی، اقتصادی، فرهنگی – هنری و دستاورد های هموطنان ایرانی در سرتا سر جهان و غیره

هموطنان عزیزمان می توانند با مراجعه به این پایگاه در جریان آخرین خبرها و تحولات مرکز شبانه روزی و شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور قرار گرفته و هرگونه پیشنهاد ، انتقاد یا پرسش خود را برای انتقال به مسئولین شورا و نمایندگان مستقر در مرکز مطرح نمایند.

برآمد: وبسایت شورا

رضا قادی

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.