job job job job job  job           jobjob    

ترفند جالب دو مسلمان برای محک‌زدن پلیس آمریکا

767622_330

به گزارش ایران بیلد، اقدام جالب دو مسلمان در محک‌زدن یک پلیس آمریکایی نشان داد در میان نیروهای رسمی‌آمریکا نگاه بدبینانه ای نسبت به مسلمانان وجود دارد. این دو نفر ابتدا با پوشیدن لباس‌های معمول غربی، نزدیک یک پلیس شهر نیویورک رفتند و با لهجه آمریکایی شروع به جر و بحث با یکدیگر کردند، اما پلیس هیچ واکنشی به آنها نشان نداد. آنها در ادامه حتی کمی‌همدیگر را هل دادند، ‌اما پلیس وانمود می‌کرد که آنها را ندیده است. آنها در اقدام دیگر و در فاصله ۲۰ دقیقه، با کمی‌تغییر قیافه، لباس مرسوم مسلمانان را پوشیدند و جلوی همان پلیس همان رفتار سابق را با لهجه خارجی تکرار کردند، اما این بار با واکنش فوری پلیس مواجه شدند که به آنها ایست داد. پلیس فریاد می‌زد: چی می‌گفتید؟ این چه لباسی است پوشیدید؟ وقتی این دو نفر به پلیس گفتند که موضوع مهمی‌نبود، پلیس داد زد: همین جا وایسا. من پلیسم. چرا وقتی دارم با شما حرف می‌زنم، می‌خواید دور بشید.

پلیس سپس این دو را به دیوار چسبانده و شروع به بازرسی بدنی آنها کرد و از آنها می‌پرسید آیا تفنگ یا چاقو به همراه دارید؟ وقتی این دو به پلیس ماجرا را گفتند که ۲۰ دقیقه پیش از کنار او رد شده‌اند، پلیس آنها را رها کرد. این دو فرد از هر دو واقعه فیلم گرفته و آن را روی یوتیوب منتشر کرده‌اند. این دو نفر که “آدم صالح” و “شیخ اکبر” نام دارند مدت‌هاست با ساخت فیلم‌های کوتاه طنز مشهور شده‌اند.

البته این فقط یک اتفاق استثنایی نیست، بلکه آمار نشان می‌دهد در فاصله سال‌های ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۲ پلیس نیویورک مجموعا ۴/۴ میلیون بار به افراد مشکوک فرمان ایست داده که ۸۰ درصد آنها سیاه‌پوستان و بومیان هیسپانیک بوده‌اند. همچنین ۵۰ درصد افرادی که مورد بازرسی بدنی قرار گرفته‌اند نیز سیاه‌پوستان و هیسپان‌ها بوده‌اند.

ایران بیلد

Share

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

بازگشت به بالا


 width=270
 width=270
Iran
Greenmatech
Iran
notruf

     job