fblike job contact English English English 

جنبش فمن جلوی سفارت ایران در برلین !

0,,18024172_303,00

روزنامه بیلد در گزارشی به نمایش واکنش زنان گروه رادیکالی فمن، در آلمان، به اعدام ریحانه جباری پرداخته است. این علاوه بر اعتراض این زنان در مقابل سفارت ایران در برلین بوده  که دویچه وله آنرا پوشش داده است. در هر دو مورد تعداد این زنان دو تا سه نفر بوده است. فمن به رهبری آنا هاتسل، حرکتی است که اعتراضات خود به موضوعات مختلف به خصوص اجتماعی را با برهنه کردن بالا تنه اعضای خود در ملا عام نشان می دهد.

0,,16625222_401,00

اعضای جنبش فمینیستی “فمن” طی سال های اخیر با سینه های برهنه به برخی رهبران جهان از جمله “ولادیمیر پوتین”، رئیس جمهوری روسیه، “آنگلا مرکل”، صدر اعظم آلمان، “فرانسوا اولاند”، رئیس جمهوری فرانسه و “سیلویو برلوسکنی“، نخست وزیر پیشین ایتالیا حمله کرده است.

جنبش زنان اوکرایینی موسوم به “فمن” (FEMEN) که حرکت‌های اعتراضی خود را اغلب با شعارنوشته هایی بر روی سینه‌های برهنه‌ خود به نمایش می گذارند، در سالهای اخیر در آلمان نیز فعال شده است. یکی از  اولین خبرها  در این خصوص را دویچه وله در سال گذشته منتشر کرد. بر این اساس، نخستین فعالیت این گروه در شهر کلن، در برابر فاحشه‌خانه‌ی رسمی آن به نام “پاشا” برگزار شد.

سپس جنبش زنان “فمن” (FEMEN) آلمان، در برابر محل گردهم‌آیی حزب (NPD) در برلین، پایتخت آلمان صورت گرفت. اعتراض به ولادمیر پوتین در هانوفر آلمان در حالی که آنگلا مرکل، وی را همراهی می کرد، یکی دیگر از این اعتراضات بود. البته پوتین در پاسخ به این اعتراض گفته بود که از این نوع اعتراض‌ها خوشش می‌آید! عکس العمل آنگلا مرکل و محافظ وی نیز در این تصویر دیدنی است.

slide_290619_2312079_free

همچنین دو زن از این زنان، در برنامه فوتبال در تلویزیون آلمان به شرایط کارگران در قطر که در حال ایجاد امکانات برای جام جهانی 2022 هستند، نیز اعتراض کردند.

606x340_249456

دختران گروه رادیکالی فمن همچنین در بيرون یکی از بزرگترین فاحشه خانه های آلمان، به عنوان بخشی از کمپین افزايش مجازات کیفری برای مشتریان روسپیگری، دست به تظاهرات زدند. پنج عضو گروه Femen آلمان در ورودی باشگاه آرتمیس یا “روسپی خانه سلامت” در برلین گردهم آمده و خود را بهم زنجیر کردند. دختران فمن که با سينه های برهنه و پوشيده از شعار دست به تظاهرات زده بودند فرياد می زدند “برو به خودت تجاوز کن” و “آلمان فاحشه خانه نیست” و همين سبب شد که پيش از رسيدن نيروهای پليس با کارکنان حفظ امنیت باشگاه درگير شوند.

این گروه در اوکراین، ایتالیا، سوئد و سایر کشورها هم فعالیتهایی داشته است.

اعتراض این زنان در برخی کشورهای اروپایی بر علیه حجاب اسلامی و زنان مسلمان و نیز ورود برهنه به برخی مساجد مسلمانان از نمونه های دیگر نمایش های این زنان است.

ایران بیلد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*
contact