fblike job contact English English English 

ایران فاتح آمرلی و جوف الصخر

10645192_376408265849493_4702403838222652188_n

به گزارش ایران بیلد در ماه های اخیر و پس از انتشار تصاویری از قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران، در نقاط جنگی عراق، در حمایت از کردها و نیز ارتش عراق، گمانه زنی ها در خصوص نقش ایران و اینکه ایران وظیفه اصلی مبارزه با داعش در زمین را بر عهده گرفته است، تقویت شده است. از سویی اعتلاف به رهبری آمریکا صرفا با حملات هوایی محدود در صدد است تا بیشتر از پیش روی های تازه داعش بکاهد، تا آنکه داعش را ضعیف تر سازد، و از سویی، ایران با هدف کنترل اوضاع در شهرها و ضربه زدن به این نیروها، در حمایت از منافع ملی خود و نیز مرم عراق، مستشاران نظامی خود را به عراق فرستاده است.  دویچه وله، تصاویر تایید نشده‌ای از قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران منتشر کرده که مربوط به عملیات آزادسازی “جرف الصخر” در ۶۵ کیلومتری جنوب بغداد است.

پیش از این نیز، حضور سردار سلیمانی در اربیل برای کمک به اکراد عراق، توسط فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران ایران تایید شده بود. وی گفته بود: کمک ایران، مانع تصرف کردستان عراق شده است. پیش از این نیز عکسی از قاسم سلیمانی در اینترنت منتشر شد که گفته می‌شد در شهر آمرلی عراق و پس از شکست شبه‌نظامیان “دولت اسلامی” گرفته شده است.

ایران تا کنون چندین محموله سلاح و تجهیزات نظامی برای پیشمرگه‌های کرد در عراق ارسال کرده و به گفته مسعود بارزانی، رئیس اقلیم خودگردان کردستان، ایران “نخستین کشوری” بوده است که پس از تقاضای کردها، سلاح و مهمات در اختیار آنان قرار داده است. تصویر فوق نیز اخیرا در شبکه های مجازی، با عنوان حضور قاسم سلیمانی در کربلا، پس از فتح اخیر در جوف الصخر منتشر شده است.

ایران بیلد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*یک پاسخ برای “ایران فاتح آمرلی و جوف الصخر

  1. Avatar حسینی گفت:

    مراقب گروه های جماعتهای تبلیغی باشید که این دراردوهای طولانی خود فکرداعش ووهابی گری را درمیان جوانان سنی ترویج می کنند واز جوانان سنی ساده وهابی های دوآتشه می سازند.مرکز اینها شهرخواف است مراقب باشید حوادث سال 75 تا 81 تکرارنشود مگرقرار است متا همه کشته بدهیم.


contact