fblike job contact English English English 

بازار املاک و مستغلات آلمان، جذاب‌ترین در اروپا

0,,16153133_303,00

به گزارش ایران بیلد به نقل از دویچه وله، در گزارشی که پیش از این در این سایت منتشر شده بود، نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهند که آلمان از دید سرمایه‌گذاران جذاب‌ترین بازار املاک و مستغلات در اروپا را دارد. شهرهای مونیخ‌، برلین، هامبورگ و فرانکفورت در میان ده شهری قرار گرفته‌اند که بیشترین هواخواه را دارند. آلمان توانسته گوی رقابت را در بازار املاک و مستغلات از بریتانیا برباید. یک نظرسنجی که از سوی مؤسسه مشاوره‌”سی بی آر ای” (CBRE) بر روی ۳۶۲ سرمایه‌گذار صورت گرفته، نشان می‌دهد که ۳۵ درصد پرسش‌شوندگان، بازار املاک و مستغلات آلمان را جذاب‌ترین بازار برای سرمایه‌گذاری در اروپا می‌دانند.

0,,16104112_401,00مسکن

 بریتانیا که تا پیش از این مکان اول در اروپا را در این زمینه به خود اختصاص داده بود، در این نظرسنجی تنها موفق به جلب نظر موافق ۲۴ درصد از پرسش‌شوندگان شده است. به گفته کارشناسان موسسه یاد شده، یکی از دلایل افزایش علاقمندی سرمایه‌گذاران به بازار املاک و مستغلات آلمان، آرام‌گرفتن بحران یوروست که از ترس سرمایه‌گذاران نسبت به فروپاشی احتمالی حوزه مالی یورو کاسته است. با این همه در میان شهرهای اروپایی، این لندن است که همچنان در جلب علاقه سرمایه‌داران برای سرمایه‌گذاری در بازار املاک پیشتاز است. پس از لندن شهرهای مونیخ، برلین، پاریس و ورشو در رده‌های بعدی قرار دارند.

در این بین شهرهای دابلین و مادرید، با وجود آن که ایرلند و اسپانیا در حال حاضر با بحران اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کنند، همچنان برای سرمایه‌گذاران جذابیت دارند. بر اساس آمار، در سال۲۰۱۲  در آلمان نزدیک به ۲۴۰ هزار مجوز ساخت صادر شده که در مقایسه با سال پیش از آن افزایشی به میزان ۴.۸ درصد نشان می‌دهد.

برآمد: دویچه وله

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*
contact