job job job job job  job           jobjob    

تحصیل در رشته مطالعات میراث فرهنگی در آلمان

0,,16939339_303,00

رشته مطالعات میراث فرهنگی سال ۱۹۹۹ میلادی در دانشگاه کتبوس آلمان تاسیس شد. این رشته از سال ۲۰۰۳ یکی از کرسی‌های ده‌گانه علمی یونسکو در آلمان محسوب می‌شود. مطالعات میراث فرهنگی تاکنون بیش از ۲۵۰ فارغ‌التحصیل داشته است. دانشگاه کتبوس با ۱۳ دانشجوی مقطع دکترا و ۱۱۳ دانشجویی مقطع کارشناسی ارشد در رشته مطالعات میراث فرهنگی یکی از دانشگاه‌های پیشرو در این زمینه در آلمان و جهان به حساب می‌آید. همان گونه که از نام این رشته تازه‌تاسیس پیداست، نحوه شناسایی و نگهداری از میراث طبیعی و فرهنگی جهان بخش عمده‌ی واحدهای درسی این رشته را تشکیل می‌دهد.

رشته مطالعات میراث فرهنگی در سال ۱۹۹۹ میلادی در دانشگاه کتبوس آلمان تاسیس شد و از سال ۲۰۰۳ میلادی جزو یکی از ده کرسی علمی یونسکو در آلمان محسوب می‌شود. دانشگاه صنعتی کتبوس در سال ۱۹۹۱ میلادی تاسیس شد. در طول بیست سال گذشته این دانشگاه موفق شده است بیشترین تعداد از دانشجویان خارجی را در مقایسه با جمعیت هفت هزار نفری خود جذب کند، به طوری که از هر ده دانشجوی دانشگاه کتبوس، یک دانشجو غیرآلمانی است.

پیشرو در رشته مطالعات میراث فرهنگی

رشته مطالعات میراث فرهنگی که در حال حاضر به مدلی برای سایر رشته‌های مشابه در دانشگاه‌های جهان تبدیل شده، مبانی رشته‌هایی همچون معماری و مهندسی عمران را در خود جای داده است.
کیلنین کریستین از دانشجویان این رشته در ارتباط با انتخاب دانشگاه کتبوس می‌گوید: «من در اینترنت به دنبال رشته‌ای می گشتم که در زمینه میراث فرهنگی باشد. چهار دانشگاه را پیدا کردم. یکی از ایرلند، یکی در استرالیا، یکی در ژاپن و آخری هم در آلمان در دانشگاه کتبوس. امکان نقل مکان به ژاپن و استرالیا را نداشتم. این بود که فکر کردم آلمان از همه این گزینه ها مناسب‌تر است.»

حضور قابل توجه دانشجویان خارجی

پروفسور ماری ترس آلبرت، استاد رشته مطالعات میراث فرهنگی در دانشگاه کتبوس، ضمن اشاره به متقاضیان خارجی تحصیل در این رشته در دانشگاه کتبوس می‌گوید: «وقتی شما در کلاس دانشگاه ده دانشجوی خارجی دارید، یعنی ده فرهنگ مختلف در سر کلاس شما نمایندگی می شود. این حضور چندفرهنگی دانشجویان در رشته‌ای مانند مطالعات میراث فرهنگی بر جذابیت‌های این رشته می‌افزاید.» به گفته‌ی مسئولان دانشگاه کتبوس تاکنون بیش از ۲۵۰ نفر از سراسر جهان در رشته مطالعات میراث فرهنگی این دانشگاه فارغ‌التحصیل شده‌اند. آیکه اشمیت از جمله معدود دانشجویان آلمانی رشته مطالعات میراث فرهنگی در دانشگاه کتبوس است. این دانشجوی ۲۶ ساله می‌گوید، شرط ورود به مقطع کارشناسی ارشد این رشته داشتن حداقل، مدرک کارشناسی است. گفتنی است، حتی افرادی که در رشته‌های غیرمرتبط تحصیل کرده باشند نیز می‌توانند برای پذیرش در این رشته اقدام کنند. تسلط کافی به زبان انگلیسی اما یکی از شرط های اصلی است، زیرا که تمامی چهار ترم تحصیلی این رشته تنها به زبان انگلیسی ارائه می‌شود.

آیکه در همین حال به همکلاسی‌های خارجی‌اش اشاره می‌کند که در ترم جاری تحصیلی تعدادشان به ۳۰ نفر می‌رسد. او می‌گوید هرچه تعداد دانشجویان خارجی در این رشته بیشتر باشد، جذابیت تحصیل در آن نیز به همان نسبت بیشتر  می شود

برآمد: دویچه وله

Share

output_nrpmHy

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

بازگشت به بالا


output_nrpmHy
 width=270
Iran
Iran
Greenmatech
Iran
notruf

     job