fblike job contact English English English 

شهر بی بها!

muenchen-miete-540x304

ایران بیلد- به گزارش سایت آلمانی سایت (زمان) – سالها است که اجاره ها در شهرهای بزرگ آلمان افزایش یافته است. اجاره ها در مونیخ به حدی بالا است که برای شرکت ها یافتن نیروی کار متخصص به معضلی تبدیل شده است. مونیخ به خاطر کیفیت زندگی و تفریحاتش معروف است. بنابراین افراد بسیاری، بویژه متخصصان، را جذب می کند. مونیخ اقتصادی خوبی نیز دارد. میزان بیکاری در آن فقط 3 درصد است.

شرکتها باید در این بین سعی کنند، کارکنان جدیدی برای پایتخت بایرن جذب کنند. اما از طرفی هزینه زندگی در مونیخ بالا است. اجاره ها در داخل و اطراف مونیخ در سال های اخیر به طور عجیبی افزایش یافته اند، – 14 یا 15 یورو اجاره بها برای هر متر مربع در مونیخ غیر معمول نیستند. کارمندان کم درآمد این اجاره را به سختی پرداخت می کنند. با این حال تعداد مشاغل در وب سایت های شرکت های محلی، بورسها و در روزنامه های محلی و اگهی ها افزایش می یابد. همیشه آگهی های استخدام معلم، آرایشگر، رانندگان اتوبوس، پرستاران، تکنسین ها و کارمندان دفتررا می توان یافت. گولسرن دمیرل،Gülseren Demirel رئیس فراکسیون سبزها در شورای شهر مونیخ می گوید: اجاره ها به حدی رسیده اند که برای بسیاری از کارمندان دیگر قابل پرداخت نیستند. بدلیل کاهش تعداد افراد متقاضی کار در مونیخ، مراقبت از افراد مسن و بیمار کاهش یافته و مهدکودکها به علت نبود مربی بسته می شوند،  و در نهایت این عوامل روی کل جمعیت هم تاثیر می گذارد.

چه کار می توان کرد؟

اتاق بازرگارنی و صنایع(IHK) مونیخ و بایرن در این تحقیق” مدیریت کردن موفقیت آمیز فشار رشد” به این نتیجه رسیدند که کمبود نیروی کار علی رغم ورود کارمندان جدید، در حال افزایش است. طبق IHK مونیخ با بیش از 100.000 کمبود نیروی کار مواجه است. اشتفان راینهولد، مدیر Cewe Color در مونیخ، هر روز با مسائل هزینه های افزایشی زندگی مواجه است. طبق گفته های یک کارمند در حالی که در شهری مانند اولدنبرگ، می توان با 1.400 یورو یک خانه بزرگ با یک باغ بزرگ اجاره کرد، در مونیخ با همین قیمت صرفا می توان یک آپارتمان دوخوابه اجاره کرد. اشتفان راینهولد می گوید، حاضر به پرداخت کمک اجاره به کارمندان خود است.  شاید بتوان از دولت و شهرها خواست که قیمت زمین را پایین آورند طوری که وضعیت با بازار اجاره مطابقت داشته باشد.

برگفت (Zeit)

م. امید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*
contact