job job job job job  job           jobjob    

سخنگوی وزارت خارجه ترکیه: ایران با سرافکندگی سکوت کند

432823_801

به گزارش ایران بیلد، روزنامه حریت و خبرگزاری آناتولی در گزارشهای جداگانه ای، از قول «تانگو بیلگیج»، سخنگوی وزارت خارجه ترکیه گزارش داد آنکارا به دلیل انتقاد تهران از سیاست‌هایش در سوریه سفیر این کشور را فراخوانده است. سخنگوی وزیر خارجه ترکیه گفت: «ترکیه برای انجام اقداماتی در راستای قوانین بین‌المللی علیه تهدیدات ضد امنیت ملی نیازی به اخذ اجازه از هیچ کشوری ندارد.» وی افزود ترکیه اظهارات مقامات ایرانی را درباره وقایع کوبانی و تراژدی انسانی در منطقه را محکوم می‌کند و از ایران می‌خواهد با سرافکندگی در این باره سکوت کند چرا که این کشور از حامیان رژیم سوریه بوده که باعث ایجاد این مشکل در منطقه شده است.

760399_637

ترکیه از جمله کشورهایی بوده که از زمان آغاز ناآرامی‌ها در کشور سوریه در سال 2011 آشکارا از تروریست‌های مسلح سوریه حمایت کرده است. این کشور در حال حاضر از جمله کشورهای مظنون به حمایت مالی از گروه تروریستی داعش است.  سخنگوی وزارت خارجه ترکیه افزود ایران خواستار آن شده که برای کمک به مردم سوریه از دولت این کشور اجازه گرفته شود، اما ترکیه مخالفت خود با این موضوع را به سفیر ایران منتقل کرده است.

به گزارش رسانه ها، خبر احضار سفیر ایران در ترکیه البته ساعاتی بعد توسط بیگدلی، سفیر ایران، تکذیب شد. علیرضا بیکدلی سفیر کشورمان در ترکیه در صفحه مجازی خود با اشاره به انتشار مطلبی در رسانه‌های ترک زبان مبنی بر احضار خود به وزارت خارجه این کشور گفت: روز گذشته برخی سایتهای ترکیه خبر احضار سفیر ایران به وزارت امورخارجه ترکیه را ساختند. به نظر میرسد با افزایش دامنه بحران در منطقه و درگیر شدن دولت و ملت ترکیه در آن، دولتمردان ترکیه سعی دارند برای آرام نمودن جو منتقدانه داخل کشور، تقصیر ها را به آنسوی مرزها نسبت دهند.

ایران بیلد

Share

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

بازگشت به بالا


 width=270
 width=270
Iran
Greenmatech
Iran
notruf

     job