fblike job contact English English English 

تاکیدسفیر ایران بر ضرورت توجه به مدارس خارج از کشور

3333

به گزارش ایرنا،علی ماجدی روز جمعه در مراسمی به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید و همچنین جشن اعیاد قربان و غدیر درجمع دانش آموزان،معلمان و اولیاء یادآورشد: البته دانش آموزان مدارس ایرانی خارج ازکشورهمیشه نشان داده اند که ازتوانایی های بالایی برخوردارند و محدودیت های موجود مانع تلاش و موفقیت آنها نشده است. مراسم رسمی آغاز سال تحصیلی جدید در مدرسه ایرانیان برلین به خاطر حضور نداشتن سفیر در این کشور با دو هفته تاخیر برگزار شد. سفیر ایران در آلمان با بیان اینکه ایران و ایرانی می تواند و باید خود را در جهان مطرح کند، گفت: دانش آموزان و دانشجویان،آینده سازان این کشور هستند و در هرجایی که حضور دارند باید مورد توجه قرار داشته باشند.

ماجدی همچنین به دانش آموزان ایرانی مقیم آلمان توصیه کرد که از فرصت ایجاد شده برای اقامت موقت در یک کشور پیشرفته اروپایی استفاده کرده و با افزودن بر علم و تجربیات خود با بهره گیری از دانش و فناوری آلمان در آینده فردی مفید و سازنده برای توسعه و پیشرفت ایران باشند. در این مراسم همچنین کاظم حیدری که بدلیل تاخیر در اعزام مدیر و معلمان جدید مدرسه ایرانیان برلین به صورت موقت مسوولیت سرپرستی مدرسه را برعهده دارددر سخنانی با تبریک آغاز سال تحصیلی جدید و همچنین اعیاد سعید قربان و غدیر گزارشی از وضعیت این مدرسه در سال تحصیلی جدید ارائه کرد.

حیدری گفت که به دلیل وجود برخی ناهماهنگی ها در اعزام معلمان جدید،سال تحصیلی با کمبود 4 معلم آغاز شد اما همه تلاش کردیم با کار و فعالیت بیشتر تا رسیدن همکاران جدید، دانش آموزان مشکل کمبود معلم را احساس نکنند و سال تحصیلی بموقع آغاز شود. سرپرست مدرسه ایرانیان برلین با بیان اینکه درصورت اعزام بموقع معلمان به محل ماموریت، دانش آموزان مدارس ایرانی خارج از کشور با مشکلات آموزشی کمتری روبه رو خواهند بود، توجه بیشتر به کیفیت این مدارس از سوی مسوولان ذیربط را ضروری دانست. حیدری یادآورشد که این مشکلات و محدودیت ها تاثیری در تلاش کادرآموزشی و دانش آموزان مدارس خارج از کشور نداشته و نخواهد داشت به طوری که سال گذشته و با وجود همه مشکلات و نارسایی ها، 3 دانش آموز مدرسه ایرانیان برلین در کنکور سراسری در رشته های بالا پذیرفته شدند.

به گفته سرپرست مدرسه ایرانیان برلین،این مدرسه علاوه برفعالیت معمول آموزشی خود برگزاری دوره های فارسی آموزی برای ایرانیان مقیم آلمان را نیز در برنامه دارد که امسال ششمین دوره این کلاس ها با نزدیک به 80 فارسی آموز از هفته گذشته فعالیت خود را آغاز کرده است.

برآمد: ایرنا، برلین

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*
contact