Friday, 24. October 2014  ir    ir ir
نحوه صدور گواهی تجرد ایرانیان خارج از کشور نحوه صدور گواهی تجرد ایرانیان خارج از کشور
به گزارش  ایران بیلد به نقل از خبرگزاری دانشجو، مدیرکل امور هویتی ایرانیان خارج از کشور سازمان ثبت احوال کشور گفت: درخواست کننده گواهی... نحوه صدور گواهی تجرد ایرانیان خارج از کشور

142338_869

به گزارش  ایران بیلد به نقل از خبرگزاری دانشجو، مدیرکل امور هویتی ایرانیان خارج از کشور سازمان ثبت احوال کشور گفت: درخواست کننده گواهی تجرد، باید صاحب شناسنامه یا وکیل قانونی وی باشد. دکتر احسان پورمنتی اظهار کرد: چنانچه متقاضی قصد ارائه گواهی تجرد به مقامات خارجی را داشته باشد بایستی ابتدا گواهی را از طریق دارالترجمه رسمی، ترجمه کند و پس از تایید امور دفتر مترجمان وزارت دادگستری به تایید وزارت امور خارجه برساند.

وی تصریح کرد: افراد می‌توانند با مراجعه به پورتال سازمان ثبت احوال کشور به نشانی www.sabteahval.ir  فرم درخواست را تکمیل و به صورت الکترونیکی ارسال کنند و پس از بررسی‌های لازم پیغامی مبنی بر آماده بودن گواهی تجرد و مراجعه جهت دریافت آن برای متقاضی ارسال می‌شود. مدیرکل امور هویتی ایرانیان خارج از کشور افزود: افراد ساکن تهران می‌توانند با در دست داشتن اصل شناسنامه به اداره کل امور هویتی ایرانیان خارج از کشور مراجعه و گواهی تجرد دریافت کنند. پورمنتی تصریح کرد: در استانهایی که نمایندگی وزارت امور خارجه دایر باشد نیز گواهی تجرد از طریق اداره کل ثبت احوال استان صادر و پس از ترجمه به تایید نمایندگی وزارت امور خارجه می‌رسد.

برآمد: خبرگزاری دانشجو

رضا قادی

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.