fblike job contact English English English 

اعتصاب سراسری حمل و نقل ریلی آلمان

640_trains

ایران بیلد- به گزارش سایت آلمانی تاگس اشپیگل (آینه روز)- درست همزمان با آغاز جشن پاییزه در آلمان، رانندگان لوکوموتیوها دوباره دست به اعتصاب می زنند. اعتصاب در روز شنبه شروع می شود و تا آخر هفته ادامه خواهد داشت. اتحادیه رانندگان قطارهای شهری و بین شهری در آلمان(GDL) روز جمعه با انتشار اطلاعیه ای از اعتصاب سراسری لوکوموتیورانان سراسر کشور در تمامی ساعات روزهای آخر هفته (شنبه و یکشنبه) خبر دادند. بر این اساس، اعتصاب امروز ساعت 3 بعد از ظهر با اعتصاب رانندگان قطارهای باری شروع می شود و و از صبح شنبه نیز رانندگان قطارهای مسافری به جمع اعتصاب کنندگان می پیوندند و تا ساعت 4 صبح روز دوشنبه هیچ قطاری در آلمان اقدام به جابجایی مسافر نخواهد کرد.

در روز شنبه همچنین در برلین و براندنبورگ، جشن دو هفته ای برلین برای بیش از 300.000 دانش آموز شروع می شود. هر کسی که می خواهد با قطار سریع السیر منطقه ای و یا قطار از راه دور در جشن شرکت کند، باید یکی را انتخاب کند.  پیش از این بسیاری از آن اطلاع داشتند، سخنگوی شرکت راه آهن گفت:” روند در روزهای جشن مانند روزهای عادی است”. بعد از اعلان اعتصاب GDL می توان واکنش نشان داد. طرح اضطرای برای جشن پاییز که در روز شنبه شروع می شود، وجود ندارد. این مورد هم اکنون پیش آمده است.

ین اعتصاب همزمان با آغاز تعطیلات پاییزی در چندین ایالت آلمان، موجی از نگرانی را در بین شهرندان ایجاد کرده است و با توجه به نقش مهمی که شبکه ریلی اعم از شهری و بین شهری در انتقال و جابجایی مسافران در آلمان ایفا می کند، باید منتظر دو روز سخت و طاقت فرسا برای مردم در شهرهای مختلف این کشور بود.

لوکوموتیورانان در آلمان در اولین مرحله از حرکت اعتراضی خود، چهارشنبه گذشته به مدت 14 ساعت دست از کار کشیده و خواستار تحقق خواسته های خود شدند و با گذشت سه روز از عملی نشدن وعده های متعدد کارفرمایان، تصمیم گرفته اند که این بار اعتصاب سراسری و دو روزه را به مرحله اجرا گذارند.

نزدیک به پنج هزار نفر به عنوان راننده و مسئول خدمات فنی در شبکه ریلی آلمان مشغول به فعالیت هستند.

افزایش پنج درصدی حقوق و دستمزد در سال آینده و همچنین کاهش ساعت کار هفتگی از 39 به 37 ساعت در هفته و همچنین بهبود شرایط بازنشستگی، از مهمترین خواسته های اعتصاب کنندگان اعلام شده است.

بنا بر اعلام رسانه ها، ‘الکساندر دوبرینت’ وزیر راه آلمان از نمایندگان کارفرما و اتحادیه لوکوموتیو رانان خواسته است که برای رسیدن به راه حل به مذاکرات خود ادامه دهند اما به نظر می رسد که اعتصاب کنندگان امیدی به تحقق وعده های کارفرمایان و دولت در این زمینه ندارند و باید دید با عملی شدن اعتصاب سراسری دو روزه که به معنای واقعی موجب فلج شدن حمل و نقل کشور خواهد شد، آیا اهداف مورد نظر اعتصاب کنندگان عملی خواهد شد یا نه.

 

م. امید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*
contact