fblike job contact English English English 

تاکید نماینده مجلس آلمان بر لزوم لغو تحریم ها علیه ایران

81350393-6015552

به گزارش ایران بیلد، دفتر ایرنا در برلین، در گزارشی به تبعات تحریم ایران و رسویه بر اقتصاد آلمان پرداخته و مصاحبه ای از یکی از نمایندگان مجلس این کشور را انعکاس داده است. بر اساس این گزارش این نماینده مجلس گفته: لغو تحریم های اقتصادی علیه ایران و روسیه یکی از راهکارهای موثر برای تقویت رشد اقتصادی آلمان است که باید از سوی دولت مورد توجه جدی قرار گیرد.

براساس جدیدترین آمارهای ارایه شده، صادرات آلمان در ماه اوت به میزان 8/5 درصد کاهش یافت که بیشترین میزان کاهش از ژانویه سال 2009 تاکنون به شمار می رود. موسسات اقتصادی آلمان اعلام کردند که رشد اقتصادی برای امسال و سال آینده کاهش می یابد زیرا میزان تقاضا در داخل آلمان کاهش یافته است و شرکت ها نیز درحال کاهش میزان سرمایه گذاری هستند و دولت باید برای تقویت رشد اقتصادی میزان سرمایه گذاری ها را بیشتر کند. بر اساس پیش بینی این موسسات،رشد اقتصادی آلمان که بزرگترین قدرت اقتصادی اروپا شناخته می شود امسال به 1.3 درصد و سال آینده نیز به 1.2 درصد خواهد رسید. در گزارش این موسسات آمده است: بعد از کاهش تولید ناخالص داخلی در سه ماهه دوم و ثابت ماندن آن در سه ماهه سوم، موتور محرک اقتصادی به سختی حرکت می کند. 

به گزارش ایرنا،’پیتر رامزاوئر’ رییس کمیسیون اقتصادی مجلس آلمان درگفت و گو با دویچلند رادیو درخصوص اقدامات عملی دولت این کشور برای تقویت رشد اقتصادی، گفت: لغو تحریم های اقتصادی علیه ایران و روسیه یکی از راهکارهای موثر برای تقویت رشد اقتصادی آلمان است که باید از سوی دولت مورد توجه جدی قرار گیرد. این نماینده عضو حزب حاکم سوسیال مسیحی ها پیشتر نیز در گفت وگویی با روزنامه فرانفکورتر روند شاو با انتقاد از سیاست های دولت مرکل درمورد ایران و اینکه شرکت های اقتصادی آلمان در رقابت با همتایان اروپایی و غربی خود برای حضور در بازار اقتصادی این کشور عقب مانده اند بشدت ابراز نگرانی کرده بود.

رامزاوئر در این گفت و گو با یادآوری اینکه با دستاوردهای مثبت مذاکرات هسته ای و توافق موقت ژنو،تحریم ها علیه ایران مرحله به مرحله درحال لغو شدن است از دولت آلمان خواسته بود برای از سرگیری و تعمیق روابط اقتصادی و تجاری با ایران پیشقدم شود. رییس کمیسیون اقتصادی مجلس آلمان یادآورشد: سفر هیات های سیاسی آلمانی به ایران اعم از دولتی و پارلمانی باید با هدف بازکردن درهای روابط اقتصادی و تجاری دو کشور باشد و برلین نباید بیش از این فرصت را از دست دهد.

برآمد: ایرنا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*
contact