fblike job contact English English English 

افزایش انزجار عمومی از سلفی ها در آلمان

Polizeipräsenz nach Freitagsgebet in Hamburg

به گزارش ایران بیلد، اشپیگل آنلاین، در دو مقاله پیاپی در روزهای چهاردهم و پانزدهم اکتبر، خبر از افزایش انزجار عمومی بویژه در بین ایزدی ها، کردها و شیعیان آلمان بر ضد سلفی های آلمان پرداخته است. بر اساس این گزارش علاوه بر زد و خوردهایی که در استان نورد راین وستفالن پیش آمده، آخر هفته گذشته در شهر هامبورگ نیز این خشونتها پلس را وادار به دخالت نموده است. البته به نظر می رسد، اشپیگل، صرفا به خطری که سلفی ها را تهدید می کند پرداخته، در حالی که اخبار متقابل اعم از حمله سلفی ها به کردها و احتمال حمله به مساجد شیعیان و حتی تهدید آنگلا مرکل را به حاشیه برده است!

اختلافات بین گروه های مهاجر در آلمان تا آنجا پیش رفته که (( برو باس )) رپر کرد- آلمانی در شهر کلن، با کمک شهرت خود، از هوادارن خود خواسته به شناسایی منازل و پلاک ماشینهای سلفی ها اقدام نمایند. هر چند وی ، هدف از این کار را معرفی سلفی ها به پلیس اعلام داشته، اما نگرانی دولت برای برخوردهای آتی بین دو گروه را افزایش داده است. به نظر می رسد در عین کنترل شدید دولت المان در خصوص فعالیت سلفی ها، آنها با توجه به نابسامانی های منطقه خاورمیانه که توسط دوستان شان در حال انجام است، شجاعتی مضاعف یافته و حتی در اموری مانند کنترل شهرها (پلیس شریعت) مشغول به دخالت هستند.

اخبار مشابه در این خصوص را به نقل از دویچه وله اینجا بخوانید. در این گزارش آمده که این اختلافات به کلوپ ها و گروه ها هم کشیده شده است.

ایران بیلد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*
contact