Wednesday, 22. October 2014  ir    ir ir
تورم پایین در آلمان و چین تورم پایین در آلمان و چین
ایران بیلد- به گزارش سایت آلمانی دوچه وله (موج آلمانی)- نرخ تورم در آلمان نسبت به چهار سال گذشته در پایین ترین سطح خود... تورم پایین در آلمان و چین

0,,17441742_303,00

ایران بیلد- به گزارش سایت آلمانی دوچه وله (موج آلمانی)- نرخ تورم در آلمان نسبت به چهار سال گذشته در پایین ترین سطح خود قرار دارد، این میزان درباره نرخ تورم چین نیز صدق می کند. با این وجود دلایل آنها بسیار متفاوت هستند چرا که در چین، نرخ تورم به دلیل روند کند رشد اقتصادی کاهش یافته است. اداره آمار کشور آلمان در روز چهارشنبه اعلام کرد، نرخ تورم در سپتامبر به میزان 1.6 درصد است که در پایین ترین وضعیت از ژانویه 2010 قرار دارد. در ماه آگوست نرخ تورم هنوز روی 2 درصد قرار داشت. طبق گفته های اداره آمار فدرال در روز چهارشنبه، قیمتهای مصرفی در ماه سپتامبر فقط 0.8 درصد بالاتر از سطح سال گذشته قرار داشتند. ماه فوریه 2010 پایین ترین نرخ تورم را داشت. سطح قیمت در مقایسه ماهها در حالت راکد قرار دارد. آمارگران این اعداد را در پایان ماه سپتامبر تایید کرده اند.

 نگرانی های اقتصادی

دلیل اصلی تورم پایین در اروپا، اقتصاد ضعیف در منطقه یورو در نظر گرفته می شود. علاوه بر آن در آلمان افت قیمت برای نفت، مواد سوختی و افزایش قیمت کنترل می شود. به استثنای قیمت فرآورده های نفتی، نرخ تورم طبق به گزارش ها در آلمان روی1.2 درصد قرار داشت. حتی این سطح به دور از مقدار مورد نظر بانک مرکزی اروپا قرار داشت، که انتظار نرخ تورم سالانه کمتر از دو درصد را داشتند. در چین، کاهش قیمت تولید همچنان ادامه دارد، که به صورت افزایش هزینه های زندگی دیده میشود، این امر به ظرفیت بالای صنعت چینی اشاره ای هم می کند. با این وجود دولت و بانک مرکزی طرحهای اقتصادی بزرگ را رد می کنند و بیشتر سعی می کند که اقتصاد را از طریق اقدامات فردی احیا کنند. هدف دولت از رشد اقتصادی 7.5 درصد در سال جاری است.

برگفت (دوچه وله)

م. امید

رضا قادی

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.