job job job job job  job           jobjob    

تعداد پناهنده ها از سوریه سه برابر می شود

Zahl der Flüchtlinge aus Syrien verdreifach

ایران بیلد- به گزارش سایت آلمانی دوچه وله (موج آلمانی)- تعداد پناهجویان در آلمان به طور پیوسته افزایش می یابد. در حال حاضر تعداد پناهنده ها در مقایسه با سال گذشته بیشتر شده است.  به خصوص بسیاری از پناهندگان از سوریه وارد آلمان می شوند. بین ماه های ژانویه و سپتامبر، فقط از سوریه بیش از 24.800 پناهنده به آلمان وارد شده اند. سال گذشته در همین مدت زمانی تعداد پناهنده ها حدود 8.500 بود. به گفته وزارت کشور فدرال در برلین در مجموع بیش از 130.000 نفر تقاضای پناهندگی در آلمان کرده ا ند که در مقایسه با سال 2013 بیشتر است.

مشکل تامین احتیاجات

ماههاست که تعداد متقاضی پناهندگی در حال افزایش است. بسیاری از شهرهای آلمان به حداکثر توان خود در تهیه امکانات برای اسکان و تامین احتیاجات پناهندگان رسیده اند.

انجمن شهرهای آلمان در این هفته تقاضای کمک های مالی بیشتری برای مقامات محلی کرده است. موسسات خیریه تاکید می کنند که برای اسکان آوارگان استاندارهایی باید تعیین شود.

Zahl der Flüchtlinge aus Syrien verdreifach2

اسکان در چادر جشن اکتبر

هورست زهوفرHorst Seehofer ، نخست وزیر بایرن در حال حاضر طرح اضطراری برای اسکان پناهندگان در ماه های زمستان آتی اعلام کرد. فراهم کردن محل های اسکان اضافی- و نیزموقت از برنامه اصلی است. طبق گزارشهای رسانه های مونیخ، این احتمال هم در نظر گرفته می شود که چادر جشن اکتبر یا استادیوم المپیک نتوانند برای اسکان پناهندگان استفاده شوند.

نشست ویژه در برلین

در یک نشست ویژه در برلین، وزرای کشور دولت های فدرال و ایالتی در روز جمعه در مورد وضعیت کنونی به رایزنی خواهند پرداخت. شورای فدرال در ماه سپتامبر اصلاح قانونی را تصویب کرد تا طی آن کشورهای بالکان از جمله صربستان، مقدونیه و بوسنی و هرزگوین به عنوان “کشورهای اصلی قطعی ” مشخص شوند. به این معنی است که پناهجویان از آنجا می توانند راحتر دوباره به وطن خود بازگردند.

برگرفت (دوچه وله)

م. امید

Share

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

بازگشت به بالا


 width=270
 width=270
Iran
Greenmatech
Iran
notruf

     job