fblike job contact English English English 

مجمع ایران و اروپا در لندن

euroiranconf

به گزارش ایران بیلد، نشست دو روزه ای با عنوان  ایران و اروپا، با حضور دویست تن از مسئولان و کارشناسان اقتصادی و سیاسی از ایران و اروپا از چهارشنبه در لندن آغاز به کار کرد. هدف از برگزاری این نشست روشهای جلب سرمایه های خارجی به ایران پس از لغو احتمالی تحریم های بین المللی اعلام شده است. جک استرو  و هوبر ودرین، وزرای امور خارجۀ پیشین انگلستان و فرانسه و همچنین سفیر آمریکا در لندن در این نشست حضور دارند.

هچنین از سوی محمد نهاوندیان، رئیس دفتر حسن روحانی رئیس‌جمهور ایران پیامی به این کنفرانس فرستاده شده است که بخشی از این پیام بر روی بروشور کنفرانس نوشته شده است. نهاوندیان در این پیام اعلام کرده است که امیدوارم این کنفرانس بتواند اطلاعات و فرصت‌هایی را برای فعال‌سازی سرمایه‌گذاران بین‌المللی در بخش‌های مختلف اقتصاد ایران ارائه کند. در این بروشور اعلام شده است که قوانین وزارت خزانه‌داری آمریکا رعایت شده است. بر اساس این اعلام هیچ‌گونه مذاکرات و یا معامله تجاری در این کنفرانس انجام نمی‌گیرد اما در میان شرکت‌کنندگان بانک خاورمیانه حضور دارد که در فهرست تحریم وزارت خزانه‌داری آمریکا قرار دارد.

منابع خبری پیش از این نیز خبر از آغاز گفتگوها برای سرمایه گذاری شرکت های بزرگ هواپیماسازی، خودروسازی و فناوری اطلاعات آمریکا نظیر بوئینگ، کرایسلر و سیسکو گفتگوهایی در ایران داده اند. مجید زمانی، مدیر عامل بانک “کاردان” در اجلاس امروز لندن گفته است که جمهوری اسلامی ایران برای به حرکت درآوردن چرخ اقتصاد خود به 100 میلیارد دلار سرمایه خارجی نیازمند است.
از سویی، حتی اگر تحریم های بین المللی علیه ایران برچیده شوند، ورود سرمایه های خارجی به ایران به سرعت صورت نخواهد گرفت و به همین خاطر محافل اقتصادی و سیاسی در تهران امیدوارند که در بدو امر ایرانیان خارج از کشور نخستین قدم ها را برای ورود سرمایه به ایران بردارند. یکی از مباحث نشست دو روزۀ لندن، اگر نه مهمترین موضوع این نشست، بررسی موانع ورود سرمایه های خارجی به ایران است.

برای اطلاع از جزییات این مجمع، اینجا و برای یافتن اسامی سخنرانان، اینجا را دیدن فرمایید.

ایران بیلد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*
contact