fblike job contact English English English 

فیس بوک و اپل برای منجمد کردن تخمکها هزینه می کنند

kuenstliche-befruchtung

به گزارش سایت آلمانی سایت (زمان)- اول کار بعد بچه!

برای اینکه کار در شرکتهای آی- تی برای زنها جذاب تر شود، هر دو شرکت آمریکایی پول پرداخت می کنند تا برنامه ریزی خانواده به تعویق بیفتد.

هر دو شرکت آمریکایی فیس بوک و اپل می خواهند که همکاران زن راحت تر برای پیشرفت شغلی خود برنامه ریزی کنند. هر دو شرکت هزینه منجمد کردن تخکمها را برعهده می گیرند. بدین ترییب می توانند دیرتر صاحب بچه شوند و بدون مانع در کار خود پیشرفت کنند. به اصطلاح انجماد اجتماعی، که در طی آن تخمک ها برداشته و منجمد می شوند تا شرکتها برای زنها جذاب تر شوند.

این روش تا 8.000 یورو، ذخیره سازی تخمکها سالانه تا 400 یورو هزینه در پی بردارد. فیس بوک اعلام کرد که تقریبا می تواند تا16.000 یورو هزینه را تقبل کند. این شرکت این روش را به اجرا در آورده، اپل شروع آن را برای ژانویه اعلام کرده است.

به گزارش وب سایت فنی TechCrunch ، اپل به کارکنان زن در زمینه فرزند خواندگی هم کمک کند. هزینه های فرزند خواندگی قانونی تقبل می شوند، و جهت حمایت از آن برنامه ریزی هم می کند.

زنان سهم کمی در شرکتهای آی- تی دارند؛ شرکتهای بسیاری می خواهند این سهم را بالاتر ببرند. میکروسافت در اوایل اکتبر اعلام کرد، فقط 29 درصد زنان در شرکتها کار می کنند. در گوکل این میزان 30 ، فیس بوک 31در صد است. منتقدان یادآور می شوند که این موضوع درباره فن آوری نسبتا جدید است، بارداری موفقیت آمیز همیشه تضمین نمی شود.

در مناظره اینترنتی eggsurance.com با استناد به اطلاعات دولت آمریکا، 20 در صد زنان، منتظر می مانند تا 35 ساله شوند و بعد بچه دار شوند. یک سوم زنان در سن 33 تا 39 سالگی برای باردار شدن مشکل پیدا می کنند. در گروه سنی 40 تا 44 سالگی این میزان به 64 درصد افزایش می یابد.

برگرفت(سایت زمان)

م. امید

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*
contact