fblike job contact English English English 

واشنگتن باید بین ما و ایران یکی را انتخاب کند!

1052

به گزارش ایران بیلد، عبدالرحمن الراشد، مدیر شبکه العربیه، در مقاله ای که در العربیه منتشر شده، با نسبت دادن مطالب نادرست به ایران، سعی در فرافکنی در موضوع دخالت اعراب، بویژه عربستان سعودی در اوضاع اسفبار منطقه داشته است. در بخشی از این مقاله، نویسنده به روشنی از ناراحتی و حسد اعراب از به ثمر رسیدن گفتگوهای ایران و غرب و نیز بازگشت ایران به جایگاه اول منطقه ای خود، سخن به میان آورده و ضمن فدا نمودن مصالح جامعه جهانی به خودخواهی نژادپرستانه می نوسید: ((می توانیم به آمریکایی ها بگوییم با کمک رژیم ایران و به تنهایی به جنگ “داعش” و “النصره” بروید و ما به تماشای شما خواهیم نشست.)) .  در این مقاله غیر مستدلل می خوانیم:

(( اشتباه دیگر کاخ سفید تلاش برای جلب رضایت ایران است. این تلاش از طریق فراخواندن این کشور به همکاری علیه “داعش” در سوریه و عراق صورت می گیرد. ایران، کشوری که یک رژیم تندرو شیعی در آن حاکم است و هیچ تاثیری بر سنی ها ندارد چگونه می تواند به ائتلاف بین المللی کمک کند؟ رژیم تهران چه کاری بیش از آنچه در دو سال گذشته مرتکب شده می تواند انجام دهد؟ این رژیم با تمام توان از همپیمان خود نوری المالکی حمایت کرد، اما ناکام مانده و باعث سقوط الانبار و پنج استان دیگر عراق از جمله موصل دومین شهر بزرگ این کشور به دست “داعش” شد.

رژیم ایران با اینکه نیروهای سپاه پاسداران و هزار شبه نظامی اش در برای دفاع از اسد سوریه جنگیدند شکست خورد و دوسوم سوریه از کنترل رژیم بشار اسد خارج شد! حال ایرانی که در عراق و سوریه ناکام مانده چگونه می تواند به ائتلاف کمک کند؟
واشینگتن باید دست از شک و دو دلی برداشته، تکرار اشتباهات سنگین را متوقف کند. جنگ علیه تروریسم بسیار پر اهمیت تر از جنگ علیه “القاعده” است زیرا امروزه تنها شمار جنگ آوران “داعش” دو برابر جنگ آوران “القاعده” در اوج قدرتش در ده سال پیش است. نباید فراموش کرد که در بر خلاف پیش بینی کارشناسان، در صورت عدم ایجاد نظام های مرکزی پا برجا در سوریه و عراق به تعداد نیروهای “داعش” در ماه های نه چندان دور آینده افزوده خواهد شد.
میتوانیم به آمریکایی ها بگوییم با کمک رژیم ایران و به تنهایی به جنگ “داعش” و “النصره” بروید و ما به تماشای شما خواهیم نشست. اما از پیش می دانیم که نتیجه چنین جنگی شکست سخت و وحشتناکی خواهد بود، جنگی که منطقه را غرق هرج و مرج، ویرانی و تروریسم خواهد کرد.

ایران بیلد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*
contact