job job job  job        jobjob job  job

کارگاه شناخت اسطوره ها توسط انجمن ادبی هزار و یک شب

1001 shab

به گزارش ایران بیلد انجمن ادبی هزار و یک شب کارگاه شناخت اسطوره ها را در دوازده جلسه در شهر فرانکفورت آلمان برگزار خواهد کرد. اطلاعات بیشتر را در متن اطلاعیه بیابید.

 انجمن هزار و یک شب برگزار می کند:
دوره شناخت اسطوره ها
انجمن هزار و یک شب (انجمن ادبی و فرهنگی ایرانیان فرانکفورت)، دوره جدید خود از دوره های ادبی و آموزشی خود را به شناخت اسطوره ها اختصاص داده است. در این دوره که در دوازده نشست خواهد بود در آغاز به مباحثی چون تعاریف اسطوره، ریشه ها و چگونگی و چیستی پیدایی اسطوره ها و تفکر اسطوره ای، رابطه اسطوره و دین و ادبیات، بررسی دیدگاه های گوناگون درباره اسطوره ها ( دیدگاههای تاریخ گرا، زبانشناختی، روانشناختی، جامعه گرا و….) و آرا و نظریه های اسطوره شناسانی چون جیمز فریزر، فروید، یونگ، لوی استروس، میرچاالیاده، ولادیمیر پراپ، ماکس مولر و دیگران، پرداخته خواهد شد.
بخش دیگر این دوره به بازخوانی اسطوره های ملل گوناگونی چون اسطوره های یونانی، اسطوره های بین النهرینی، اسطوره های ایرانی، اسطوره های هندی، اسطوره های ژرمنی و…..اختصاص خواهد داشت. سرانجام در این دوره اسطوره به مثابه قالبی ادبی و بازتاب آن در ادبیات بررسی خواهد شد. تدریس این دوره را رضا نجفی نویسنده و منتقد برعهده دارد که پیش از این سابقه چندین دوره تدریس این مبحث را در ایران داشته است. . نشست های این دوره ساعت هیجده روز های جمعه خواهد بود. نخستین نشست جمعه هفت نوامبر تعیین شده است و نشست ها در نشانی
Sprachtreff Frankfur
Alte Gasse 27-29
60313 Frankfurt
برگزار می شود. علاقه مندان برای ثبت نام یا پرسش های بیشتر می توانند با تلفن06921920527
انجمن1001shab.ffm@gmail.com تماس بگیرند یا با آدرس ایمیل
مکاتبه کنند
گفتنی است با توجه به هزینه اجاره فضای آموزشی، هزینه شرکت در این دوره پنجاه یورو برای کل نشست ها یا پنج یورو برای هر نشست خواهد بود.

 

 

 

 

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

بازگشت به بالا


Iran
Iran
Iran
Greenmatech
Iran
notruf

     job