job job job  job        jobjob job  job

هزینه های سنگین انرژی در آلمان

Braunkohlekraftwerk Jänschwalde

پیامدهای تولید برق در اتحادیه اروپا: هزینه های سنگین انرژی در آلمان

 

ایران بیلد به گزارش سایت آلمانی اشپیگل (آینه)- هزینه های واقعی انرژی ها چه هستند؟ تنها با قبض برق نمی توان به این سوال پاسخ داد، بلکه یارانه ها و خسارات ناشی از آن باید در نظر گرفته شوند. آلمان براساس تحقیق اتحادیه اروپا در این مورد وضعیت خوبی ندارد.

بروکسل- تولید انرژی در آلمان بیش ازهر کشور دیگر اتحادیه اروپا به شرایط آب و هوایی، سلامت و بهره برداری از زمین آسیب می رساند. براساس تحقیق انجام شده توسط کمیسیون اروپا، عواقب منفی برای سال 2012 حدود 42 میلیارد یورو تخمین زده می شود که در مقایسه با انگلیس 27 میلیارد و لهستان 18 میلیارد یورو است. دلیل اصلی مقام اول منفی: تولید برق با سوخت ذغال سنگ در ترکیب انرژی آلمانی بیشتر به شرایط آب و هوایی آسیب می رساند(تقریبا 45 درصد).

طبق تحقیق انجام شده برق حاصل از سوخت ذغال سنگ هزینه های سنگینی در پی دارد- در هر مگاوات ساعت انتظار این می رود که هزینه های تولید و یارانه ها تا 140 یورو برسد، تا هزینه های کلی واقعی انرژی تعیین شوند. در زمینه گاز، حداکثر برآورد هزینه اضافی تنها حدود 60 یورو در هر مگاوات ساعت است، میزان زیستی 25 یوروو انرژی هسته ای 20 یورو پایین ترقرار داردند. قدرت باد تقریبا در حد صفر است.

درهزینه های کلی- یعنی تولید و پیامدها و نیز یارانه ها- در مورد گران قیمت ترین منبع انرژی  زغال سنگ و انرژی خورشیدی اختلاف نظر وجود دارد. به سیستم های نیروزای نوری یارانه زیادی پرداخت می شود، نیمی از کل هزینه های آن ، حدود 220 یورو در هر مگاوات ساعت مربوط به کمک های دولتی است. کل هزینه ذغال برای برق ذغال سنگ برای نویسندگان نامشخص است. آنها هزینه ها را حدود 160 تا 230 یورو در هرمگاوات ساعت تخمین می زنند.

گروه کمیسیون انرژی اتحادیه اروپا گونتراتنیگر Günther Oettinger خواستار این انجام تحقیق شدند، مدتها است که انتظار انتشار آن را دارند، ارزیابی نتایج و تخمین ها در باره هزینه های ناشی و یارانه ها و برای اتحادیه اروپا دشوار هستند.

با این حال، آلمان به طور کلی اصرار بر شفافیت در بخش انرژی دارد.

برگرفت (اشپیگل)

برگردان م. امید

 

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

بازگشت به بالا


Iran
Iran
Iran
Greenmatech
Iran
notruf

     job