fblike job contact English English English 

معرفی شهر کلن

شهر کلن با حدود یک میلیون جمعیت، بعد از برلین، هامبورگ و مونیخ، چهارمین شهر بزرگ آلمان می باشد. این شهر ایالت “نورد راین وست فالن” که در کنار رود راین قرار دارد، دارای مساحتی معادل 405 کیلومتر مربع می باشد. کلن دارای تاریخی حدوداً 2000 ساله است و در همه جای شهر آثاری از خود به جای گذاشته است. شهر کلن در زمان رومی ها تأسیس شده است. امتیاز شهری در سال 50 بعد از میلاد به شهر کلن، که آن زمان کولونیا نامیده می شد، اعطا گردید. شهر کلن، در آن زمان هنوز کولونیا، در دوره ای از زمان دارای پیشوند “سانکتا” بود، که موقعیت شهر به عنوان یکی از مراکز کلیسای کاتولیک را نشان می داد. امروزه نیز بخش اعظم جمعیت کلن کاتولیک می باشند.
نفوذ شهر کلن طی قرن ها پابرجا ماند. نشان امروزه این شهر، کلیسای جامع کلن می باشد که ساخت آن در سال 1880 و پس از حدود 600 سال به اتمام رسید و بزرگترین کلیسای گوتیک شمال اروپا می باشد. تابوت طلایی سه پادشاه مقدس که گفته می شود بقایای سه پادشاه مقدس در آن نگهداری می شود نیز در این کلیسا قرار دارد. کلیسای جامع کلن از سال ۱۹۹۶ (میلادی) در رده میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است. در شهر کلن، یکی از قدیمی ترین شهرهای آلمان، بخشی از شبکه راهی تاریخی و نیز بقایای سازه های تاریخی رومی (مانند دیوار شهر و برج های رومی) قابل مشاهده است. خیابان های تاریخی شیلدرگاسه و هوهه اشتراسه امروزه جزو پرطرفدارترین خیابان های خرید آلمان می باشند.
علاوه بر این، بناهای قرون وسطی، مانند ساختمان شهرداری و ساختمان اشتاپل هاوس، نیز در شرایط خوبی قرار دارند و در مرکز تاریخی شهر قابل رویت هستند.
امروزه کلن یک قطب فرهنگی و مرکزی برای رسانه ها می باشد. این شهر چندین موزه، تئاتر، چند ارکستر سمفونی و مجلسی نامدار و نیز کرهای مشهور را در خود جای داده است. همچنین بزرگترین مدرسه موسیقی اروپا – دانشگاه موسیقی و رقص – در کلن قرار دارد. علاقمندان هنر نیز دست خالی نخواهند ماند. قدیمی ترین نمایشگاه هنر جهان (Art Cologne) به صورت مرتب در اینجا برگزار می گردد. همچنین گالری های متعددی در کلن وجود دارند.

Frühlingsanfang
(© picture alliance / dpa)

کارناوال معروف کلن که به نام پنچمین فصل سال شناخته می شود، همه ساله ساعت 11:11 روز 11 ماه 11 آغاز می گردد. نقطه اوج این کارناوال بین روزهای پنج شنبه سبز (پنج شنبه فرمان) و دوشنبه گل سرخ می باشد. طی این روزها چهره شهر تحت تأثیر دسته های کارنوال قرار می گیرد، بخصوص راهپیمایی دوشنبه گل سرخ. یکی دیگر از شهرت های شهر کلن، آبجوی کلن یا “کولش” می باشد که در بارها و آبجوسازی های متعدد قابل سفارش است. کلنی های اصیل همراه آن “هیمل اوند اد” (Himmel und Ääd، ترکیبی از پوره سیب و سیب زمینی) و یک فلونتس (Flönz، نوعی سوسیس خونی) می خورند.

Karneval in Köln

(© picture-alliance/ dpa)

برآمد: وبسایت جمهوری فدرال آلمان در ایران


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*
contact