fblike job contact English English English 

برقراری مجدد سوئیفت بانکی

sina-bank
به گزارش ایران بیلد به نقل از فارس، مدیرعامل بانک سینا از امکان برقراری مجدد ارتباط سوئیفت با بانک سینا و خروج تدریجی از تحریم کشورهای اروپایی خبر داد. مدیرعامل بانک سینا با اشاره به قطعی شدن حکم دادگاه اتحادیه اروپا برای بر لغو تحریم بانک سینا در خرداد ماه امسال و نیز اجرای حکم دادگاه اتحادیه اروپایی توسط وزارت خزانه‌داری انگلیس و لغو تحریم‌ این بانک گفت: از مزایای این اقدام، برقراری مجدد سوئیفت و امکان ایجاد کارگزاری بانک در کشورهای اروپایی است.
در پاسخ به رای دادگاه، در گام اول خزانه‌داری انگلیس هم بانک سینا و هم شرکت ملی نفتکش را از فهرست تحریم‌ها خارج کرده است. حال این بانک منتظر است تا در آینده خزانه‌داری آمریکا هم نام بانک سینا را از فهرست تحریم‌ها خارج کند. پرویزیان با بیان اینکه رای دادگاه برای حذف نام بانک سینا از فهرست تحریم‌های کشورهای عضو اتحادیه اروپا بود، گفت: با توجه به اینکه هر کشوری اختیاراتی در محدوده سرزمینی خود دارد، در گام اول رفع تحریم توسط خزانه‌داری انگلیس انجام شده و به تدریج سایر کشورهای عضو اتحادیه هم این اقدام را انجام خواهند داد.

از مزایای خروج بانک از لیست تحریم‌ها، برقراری مجدد سوئیفت و امکان ایجاد کارگزاری بانک در کشورهای اروپایی خواهد بود و این مساله موانع فعالیت بانکی را از بین می‌برد.

برآمد: فارس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*
contact