job job job  job        jobjob job  job

اهمیت حیوانات در آلمان

-

 

به گزارش مجله حکیم مهر، سگ محبوب ترین حیوان در آلمان است. این اطلاعات بر اساس نظرسنجی اینترنتی مجله “فونک اور” بدست آمده است. بنا بر این گزارش، حیوانات زندگی مرفهی در آلمان دارند. تا آنجا که در هر شهر ده‌ها و صدها کانون و انجمن از حیوانات و حقوق آنها دفاع می‌کنند و سالانه میلیون‌ها یورو برای بقا و راحتی حیوانات هزینه می‌شود.

آنچه در رسانه‌ها در مورد برافتادن نسل برخی از حیوانات گفته‌می‌‌شود، در مورد آلمان صدق نمی‌کند. در ۲۵ سال گذشته بیش از ۴هزارگونه به حیوانات این کشور اضافه شده است. بر اساس آمارهای تایید‌ نشده بین ۴۸ تا ۵۰هزار گونه حیوان در آلمان زندگی می‌کنند. نزدیک به ۲۴ هزار گونه، حشره هستند و بیش از ۷۰۰ گونه، حیوانات مهره‌دار. از ۴۵۰۰ گونه حیوان پستانداری که در سراسر جهان یافت می‌شود، فقط ۹۱ گونه در آلمان زندگی می‌کنند. و اما محبوب‌‌ترین آنها، بر اساس فهرستی که مجله‌ی “فونک اور” (Funk Uhr) منتشر کرده است: بر اساس “همه‌پرسی” مجله‌ی فونک اور محبوب‌ترین حیوان در آلمان سگ است. تعداد سگ‌های این کشور به‌طور دقیق مشخص نیست، اما بر اساس آمارهای گوناگون بین ۵/ ۵ تا ۶ میلیون سگ در آلمان وجود دارد. شماری از آنها در “خانه‌ی حیوانات” زندگی می‌کنند و بقیه همدم انسان‌ها هستند.

سگ تنها دوست و یاور آلمانی‌ها نیست، بلکه یک فاکتور مهم اقتصادی هم محسوب می‌شود. علاوه بر “مالیات سگ” و درآمد حاصله از فروش غذا و دیگر مایحتاج سگ، وجود این حیوان در زندگی انسان‌ها باعث به وجودآمدن بیش از ۱۰۰هزار فرصت شغلی در آلمان شده است. اخیرا علاوه بر سگ‌هایی که در سانحه‌های طبیعی و راهنمایی نابینایان به انسان کمک می‌کنند، سگ‌هایی هم برای کمک به کسانی که به بیماری قند مبتلا هستند، تربیت می‌شوند. به گفته‌ی کارشناسان، بسیاری از سگ‌ها قادرند، بالارفتن یا پایین آمدن قند را در بدن انسان تشخیص بدهند و به موقع برای او “زنگ خطر” را به صدا دربیاورند. در رده‌ی دوم محبوبیت، گربه قرار دارد.

این در حالی است که بر اساس آمارهای گوناگون، تعداد گربه‌ها در آلمان، از سگ بیشتر است (بیش از ۸ میلیون). شاید کسانی از خود بپرسند، حالا که دیگر در اکثر خانه‌های آلمانی‌ها موش پیدا نمی‌شود، گربه به چه‌کار آنها می‌آید؟ یک آلمانی در اینترنت پاسخ این پرسش را اینطور داده است: «چون گربه، محبتی را که انسان به او می‌کند، صد برابر پاسخ می‌دهد». در فهرست مجله‌ی “فونک اور” دلفین در رده‌ی سوم قرار دارد. البته دلیل محبوبیت این حیوان در آلمان، با دلیل محبوبیت آن نزد ماهی‌گیران ژاپنی فرق دارد.

آلمانی‌ها به هوش و بازیگوشی دلفین و تمایل او به انسان علاقه دارند، ماهی‌گیران ژاپنی به پول هنگفتی که از راه شکار دلفین کسب می‌کنند. آنها سالانه ده‌ها هزار دلفین را صید می‌کنند و بجز بچه‌‌‌دلفین‌ها، بقیه را می‌کشند. قیمت یک دلفین حوان در بازار چندین برابر قیمت “بزرگسالان” است. گفته می‌شود که در سیرک‌ها و مراکز تفریحی‌ای که از دلفین برای سرگرمی‌انسان‌ها استفاده می‌کنند، قیمت‌هر دلفین بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار دلار در نوسان است. پس از دلفین، اسب در فهرست مجله‌ی “فونک اور” قرار گرفته است. پنجمین حیوان محبوب در فهرست “فونک اور” عقاب است. آلمانی‌ها از بچگی با عقاب آشنا می‌شوند، زیرا نشان ملی آلمان عقاب است. در سردر و تابلوهای بسیاری از ادار‌ه‌ها و مؤسسات دولتی یک عقاب که بال‌هایش را گشوده، به‌چشم می‌خورد. عقاب از دوران باستان در اروپا نشانه‌ی قدرت و شجاعت بوده. یونانی‌ها آنرا مونس زئوس می‌دانستند و رومی‌ها او را به یوپیتر نسبت می‌دادند. امروزه در آلمان این پرنده‌ی پرقدرت برای شکار بکار می‌رود. پس از عقاب نوبت به پنگوئن می‌رسد. امروزه اکثر آلمانی‌ها از کودکی با پنگوئن آشنا می‌شوند و به آن دل می‌بندند. در بسیاری از فیلم‌های کارتونی، این حیوان که به‌طرز خنده‌آوری راه می‌رود نقش اول را بازی می‌کند و در باغ وحش هم، برای کودکان، یکی از حیوانات سرگرم‌کننده به‌شمار می‌رود. در رده‌ی هفتم فهرست “فونک اور” شیر لمیده است.

یک هندی مقیم آلمان در اینترنت یادداشتی گذاشته بود به این مضمون: «اینکه آلمانی‌ها از شیر خوششان می‌آید، عجیب نیست، چون مثل خودشان است، بلوند و پرقدرت». یک آلمانی در جواب او نوشته بود: «وجه مشترک دیگرشان این است: زیاد می‌خورند و زیاد می‌نوشند؛ شیرها آب، ماها آبجو». فیل در رده‌ی هشتم فهرست مجله‌ی “فونک اور” جا گرفته است. نهمین حیوان محبوب، شمپانزه است. بسیاری از آلمانی‌ها در دوران کودکی با شمپانزه از طریق “چیتا”، یار “تارزان” آشنا شده‌اند. می‌گویند این میمون انسان‌نما قدرتش ۵برابر قدرت انسان است و تا یک متر و ۷۰ سانت قد می‌کشد. در رده‌ی دهم فهرست مجله‌ی “فونک اور” خرس پاندا جا گرفته است. به‌ویژه مردم پایتخت آلمان علاقه‌ی زیادی به این حیوان دارند. شاید علت این امر، علامت اختصاری شهر برلین باشد که یک خرس است. محل اصلی زندگی پاندا که در حال حاضر بین ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ پاندا در آن زندگی ‌می‌کنند، کمتر از شش کیلومتر مربع است و در چین واقع شده.

حیوانان حتی بین سیاسیون نیز هواخواهانی دارند! حزب رفاه حیوانات آلمان حزبی سیاسی است که در این کشور فعالیت می‌کند. این حزب در ۱۹۹۳ بنیان‌گذاشته شد و امروز چیزی حدود ۱۰۰۰ عضو دارد. هدف اصلی این حزب، گنجاندن حقوق حیوانات در قوانین آلمان است. این حزب در انتخابات فدرال اخیر آلمان حدود ۰.۲ درصد رای آورد که آن را پس از احزاب اصلی جز بیشترین رای‌ها در بین احزاب فرعی و کوچک قرار می‌دهد. در آلمان نازی نیز توجه به حیوانات بسیار صورت میگرفت و نازی ها در این زمینه بسیار پیشرو بودند. بسیاری از رهبران نازی، از جمله هیتلر و هرمان گورینگ ، حامیان حفظ حیوانات بودند. بسیاری از نازی ها به طرفداری از محیط زیست و حفظ گونه ها پرداختند و توجه به حیوانات ، در حزب نازی ار جمله موضوعات قابل توجه بود. هاینریش هیملر در راستای ممنوعیت شکار حیوانات ، تلاشهای قابل توجهی کرد ، گورینگ عاشق حیوانات و حافظ محیط زیست بود. قوانین فعلی مرتبط با رفاه حیوانات در آلمان ، ساختار اصلاح شده قوانینی هستند که توسط نازی ها ارائه شده بود. آلمان نخستین کشوری بود که کالبد شکافی موجود زنده را ممنوع کرد. هرمان گورینگ فرمانده نیروی هوایی هیتلر به شکنجه ی غیر قابل تحمل و رنج در محیط آزمایشگاهی برای حیوانات خاتمه بخشید و اعلام داشت افرادی که فکر میکنند میتوانند به حیوانات به دیده ی دارایی بی جان بنگرند به بازداشتگاه اسرا فرستاده خواهند شد.

آلمانی ها حتی در ورزش نیز از حیوانات بهره می گیرند. حیوانات پیشگو در آلمان بویژه در ایام جام جهانی هواخوانی دارند. از هشت پا گرفته تا سایر حیوانات!

در کنار همه این ها، اما آلمانی ها گروه دیگری نیز در ارتباط با حیوانات دارند که خوشنام نیست! جامعه زوفیلس (مقاربت با حیوانات) در آلمان بیش از ۱۰۰ هزار عضو دارد که ایجاد ممنوعیت های قانونی مورد نظر دولت برای این عمل را مشکل ساخته است. این قانون دهه ها پیش در آلمان تصویب شده است.

ایران بیلد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.
یک پاسخ برای “اهمیت حیوانات در آلمان

  1. Avatar یوسف گفت:

    سلام یوسف هستم
    یونان زندگی میکنم، تصمیم به ازدواج با یک خانم تحصیلکرده و با اصالت ایرانی دارم،فقط برای ازدواج،چون بعضی دوستان میخواهند به این اسم وارد اروپا باشند،
    شماره یونان :00306949523722
    Telegram,what’s app….. :00905417382516


بازگشت به بالا


Iran
notruf

     job