fblike job contact English English English 

توصیه هایی در خصوص دانلودهای غیر مجاز

Warning-Illegal-Downloads-Copyright-Alert-System1
دانلودهای غیر مجاز و استفاده از برنامه های قفل شکسته متاسفانه در ایران تا حدی رایج و شایع شده است. البته این مشکل صرفا مختص ایران نبوده و کشورهایی مانند چین و روسیه در این زمینه پیش تاز هستند. اما دانلودهای غیر مجاز و استفاده تجاری از محتوایی که مشمول قانون کپی رایت می شود، می تواند دردسرهای جدی در آلمان بدنبال داشته باشد. نکته زمانی با اهمتی تر به نظر خواهد رسید که بدانیم اکثر ایرانی ها علاوه بر بی اطلاعی از قوانین کپی رایت، از قوانین و ترفندهای دانلود نیز بی اطلاع بوده و گاه ناخواسته قربانی این پدیده می شوند.

download
ردیابی IP ها
بعنوان مثال استفاده تجاری از کتب و مقالاتی که با IP دانشگاه دانلود می شود جرم محسوب شده و قابل پی گرد هستند. بسیاری از منتشرکنندگان بزرگ کتب علمی مانند اسپرینگر امکانات ردیابی محتوای منتشره را در حین دانلود به کاربران هشدار می دهند. سخت گیری ها بیشتر در بخش آپلود محتوای غیر قانونی است. چرا که عمده محتواهای اینترنتی را می توان بوطر آنلاین در شبکه هایی مانند توتیوب تماشا کرد. البته برخی از این موارد در یوتیوب نیز در کشورهایی مانند آلمان شامل همین قوانین شده و در دسترس نیستند. اما زمانی که کاربری به آپلود این محتوا بپردازد، مشمول جریمه سخت گیرانه تری خواهد شد. این هشدار زمانی مهم تلقی خواهد شد که بدانید احتمال سوئ استفاده از اتصال بی سیم اینترنت شما توسط میهمانان یا افراد ناشناس و حکر هم وجود دارد. لذا در صورت نیاز میهمانان به دسترسی به اینترنت، ترجیح آنست که از لپ تاب شما تسفاده نمایند تا امکان بررسی سوابق را داشته باشید. پیشنهاد می شود که اگر بدلیل مشابه ای نامه‌ای تحت عنوان Abmahnung برایتان ارسال شد (مربوط به جراثم اینترنتی)، سریعا با وکیل تماس گرفته و به هیچ وجه آن نامه را امضا نکنید.

 

مشکل نرم افزار تورنت

بسیاری از ایرانیان تازه وارد به آلمان، نرم افزار تورنت را بدلیل سابقه استفاده در ایران، روی لپتاپ خود دارند. این نرم افزار در زمان دسترسی به اینترنت، خود به خود شروع به دانلود می نماید. لذا توصیه می شود که این نرم افزار را از روی لپ تابتان حذف نمایید.

 

آیا در آلمان نمی توان فیلم دید؟!

پاسخ مثبت است. در آلمان می توان فیلم دید اما به شرط اینکه دانلودش نکنید، بلکه  یطور آنلاین آنرا ببینید. به این تماشای آنلاین، Streaming، گویند که مشکلی ایجاد نخواهد کرد. البته این طور سایت‌ها پر هستند از بدافزار یا Malware. که برای پیش گیری پیشنهاد می شود Anti-MalWare نصب کنید.

از سایت های غیر ایرانی دانلود نکنید

بسیاری از کاربران ایرانی نرم افزارها و حتی سیستم عامل خود را از سایت‌های غیر مجاز دانلود می کنند. اما در آلمان باید متوجه بود که استفاده از سیستم عامل و نرم افزارهای غیر مجاز می تواند عواقب سختی در بر داشته باشد. ذکر این نکته هم خالی از لطف نیست که سرور برخی سایتهای ایرانی نیز در خارج از کشور قرار دارد.

ایران بیلد

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*2 پاسخ برای“توصیه هایی در خصوص دانلودهای غیر مجاز

  1. Avatar Anna گفت:

    از كانالهاي ايراني تلگرام ميشه فيلم دانلود كرد يا اينكه ان ها هم غير مجازند؟

  2. Avatar سارا گفت:

    سلام ببخشید سوال من این هست که ایا میتونم از سایتهای ایرانی فیلم دانلود کنم ؟


contact