fblike job contact English English English 

معرفی مرکز (uni assist)؛ ارزیاب مدارک تحصیلی

63158_399544500114278_1637058987_n

مرکز اونی‌اسیست در برلین، که در سال 2033 تاسیس شده، وظیفه ارزیابی مدارک متقاضیان به تحصیل در دانشگاه‌های آلمان را در ازای حق‌الزحمه‌ای مشخص بر عهده دارد. این مرکز نتیجه بررسی ها را در مکاتبه به دانشگاه ها اعلام می نماید. برای دریافت پذیرش از دانشگاه‌های آلمان، اولین گام پس از جمع‌آوری اطلاعات، ارسال درخواست‌ کتبی به همراه مدارک کامل به دانشگاه است. مهلت ارسال مدارک برای پذیرش در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، در ترم تابستانی (شروع: اوایل آوریل) تا ۱۵ ژانویه و ترم زمستانی (شروع: اوایل اکتبر) تا ۱۵ ژوئیه است. عموما می توان اطلاعات مکفی در خصوص مدارک لازم را در وب‌ سایت های دانشگاه‌های آلمان جهت اخذ پذیرش و مهلت ارسال مدارک یافت. از آنجا که مراکز آموزش عالی در آلمان تنها در دو تاریخ مشخص در سال به بررسی درخواست‌‌های کتبی می‌پردازند، ممکن است پس از ارسال مدارک به داوطلب، دیگر فرصتی برای تکمیل آن‌ها نباشد. مراکز آموزش عالی آلمان و مؤسسه تبادلات دانشگاهی آلمان (DAAD) عضو اونی اسیست هستند. در وب‌سایت اونی‌اسیست، همچنین، نام دانشگاه‌هایی که عضو این مرکز هستند آمده است. چنانچه نام دانشگاه مورد نظر داوطلب در این لیست درج نشده باشد، متقاضی می‌بایست مدارک را مستقیم برای دانشگاه ارسال کند.

این شرایط در مورد مقطع کارشناسی ارشد رایج‌تر است. به این معنا که اکثر دانشگاه‌های آلمان مدارک ارسالی برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد را خود بررسی می‌کنند. با این حال هستند مراکز آموزش عالی که در مقطع کارشناسی ارشد نیز به عضویت مرکز اونی‌اسیست درآمده‌اند و در این صورت می‌توان مدارک را برای پذیرش در مقطع ذکر کارشناسی ارشد نیز به مرکز اونی‌اسیست در برلین ارسال کرد.
 بخش روابط بین‌الملل (Akademisches Auslandsamt) درهر دانشگاهی مسئول ارزیابی مدارک و شرایط متقاضی برای صدور پذیرش تحصیلی است. متقاضیانی که آخرین مدرک تحصیلی‌شان در آلمان به رسمیّت شناخته نمی‌شود، این امکان را دارند که با گذراندن دوره‌ی کالج سطح علمی خود را به سطح متقاضیان ورود به دانشگاه برسانند. متقاضی تحصیل در آلمان می‌تواند برای جمع‌آوری اطّلاعات مورد نیاز پیرامون تحصیل در آلمان، رشته‌های تحصیلی ومیزان معلومات لازم در زبان آلمانی به موسّسه‌ی تبادلات دانشگاهی (آکادمیک) آلمان(DAAD) در کشور خود مراجعه نماید. دانشجویان می‌بایست مدرک زبان معتبری ارائه‌ دهند که برای صدور پذیرش دانشجویی ضروری است. برای ارزیابی سطح زبان آلمانی و دریافت مدرک مورد نظر آزمون‌های گوناکونی برگزار می‌شوند که داوطلب می‌تواند در یکی از آنها شرکت کند. تنها دانشجویان رشته‌های بین‌المللی نیازی به ارائه‌ی مدرکی که دال برسطح معلومات زبان آلمانی باشد، ندارند. زبان مورد نیاز برای این دسته از دانشجویان زبان انگلیسی است.
 از ماه مه سال ۲۰۰۴ به دانشجویان خارجی این امکان داده شده ‌است که درخواست خود برای دریافت پذیرش تحصیلی در آلمان را همزمان برای چندین مرکز آموزش عالی در آلمان ارسال کنند. برای ارزیابی مشترک مدارک، ارگانی تشکیل شده که به آن “اَسیست” (Assist) می‌گویند. اگر دانشگاه مورد نظر شما عضو این ارگان باشد، می‌توانید مدارک خود را به این مؤسّسه بفرستید.  Assist مدارک متقاضیان را بررسی کرده و در صورت کامل بودن مدارک و برآورده بودن شرایط برای دریافت پذیرش ، این مدارک را به دانشگاههای منتخب متقاضی می‌فرستد.
ایران بیلد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*
contact