fblike job contact English English English 

اولویت‌های کاری سفیر جدید ایران در برلین

902946149-1-10686923_838163166208594_8552901535927253321_n

به گزارش ایران بیلد «علی ماجدی » سفیر جدید ایران در آلمان در مصاحبه ای با خبرنگار واحد مرکزی خبر در برلین با اشاره به اولویت‌ها و برنامه‌هایش درجهت توسعه روابط تهران – برلین گفت: همه حوزه‌های همکاری اعم از اقتصادی، سیاسی و فرهنگی در جای خود از اهمیت بالایی برخوردارند. وی با اشاره به فعالیت‌هایش در بخش‌های اقتصادی افزود: شاید انتظار این باشد که بیشتر به بعد اقتصادی بپردازم که البته انتظار به حقی است، اما در واقع به هیچ عنوان نمی‌توان از فعالیت‌های سیاسی و فرهنگی نیز غفلت کرد.


سفیر ایران در برلین گفت: در بخش اقتصادی، همکاری در بخش انرژی و موضوع مهم صرفه جویی انرژی را با توجه به تجربیات خوب آلمان‌ها در این زمینه دارای اهمیت بالایی می‌دانم. وی  از صنایع خودروسازی، هوا و فضا، صنایع فولاد و داروسازی به عنوان دیگر حوزه‌های اقتصادی نام برد که ایران و آلمان می‌توانند همکاری‌های خوبی در این بخش‌ها داشته باشند. ماجدی با بیان اینکه ایران و آلمان از نظر اقتصادی دو کشوری هستند که شناخت خوبی از هم دارند، تصریح کرد: هم ایرانی‌ها نسبت به توان اقتصادی آلمان آشنا هستند و هم اینکه شرکت‌های اقتصادی و تجار آلمانی بازار پرسود و جذاب ایران را به خوبی می‌شناسند.
سفیر ایران در برلین با اشاره به تحریم‌های یکجانبه غرب علیه ایران تاکید کرد: دیگر زمان آن رسیده که دو کشور روابط خوب گذشته خود را از سرگیرند و فکر می‌کنم با توجه به سابقه تاریخی که از روابط دو کشور وجود دارد، تحقق این امر به راحتی و سهولت امکانپذیر شود.  ماجدی خاطرنشان کرد: فکر می‌کنم صاحبان صنایع، شرکت‌های اقتصادی و تجار آلمانی نیز از این وضعیت راضی نیستند. علی ماجدی سفیر جدید ایران در آلمان قبل از انتصاب خود به این سمت به عنوان معاون بازرگانی و امور بین‌الملل در وزارت نفت فعالیت داشته است. وی متولد ۱۳۲۵ دارای مدرک فوق لیسانس اقتصاد از دانشگاه شهید بهشتی است و از سال ۱۳۶۰ تاکنون در سمت‌های مختلفی فعالیت کرده که از جمله آن می توان به مدیرکل کشورهای مشترک المنافع در وزارت امور خارجه، کاردار ایران در امارات متحده (ابوظبی)، سفیر ایران در برزیل، سفیر ایران در ژاپن و معاون اقتصادی وزیر امور خارجه اشاره کرد.
علیرضا شیخ عطار پیش از ماجدی عهده‌دار این سمت بود.

ایران بیلد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*یک پاسخ برای “اولویت‌های کاری سفیر جدید ایران در برلین


contact