Wednesday, 1. October 2014  ir    ir ir
توزیع کنسروهای مجهول در کنار کنسروهای آلمانی! توزیع کنسروهای مجهول در کنار کنسروهای آلمانی!
کنسرو آلمانی توزیع شده بین آوارگان کرد به گزارش ایران بیلد به نقل از فرانس 24، در گزارشی که توسط  الکس کپرون روزنامه نگار... توزیع کنسروهای مجهول در کنار کنسروهای آلمانی!

cropped520_conserve-allemagne-yazidis_0

کنسرو آلمانی توزیع شده بین آوارگان کرد

به گزارش ایران بیلد به نقل از فرانس 24، در گزارشی که توسط  الکس کپرون روزنامه نگار فرانس24 تهیه شده است، کنسروهایی در کمپ آوارگان کندال در نزدیکی شهر دهوک در کردستان عراق در بین پناهجوها توزیع شده که دو سال از تاریخ مصرف آنها گذشته است. در پی اعتراض گسترده پناهجویان ایزدی، پخش این کنسروها از سوی مقامات کردستان عراق در پناهگاه متوقف شده است.

cropped520_conserve-viande-yazidis

نمونه ای از کنسروهای مجهول

 

بر روی یک سری از محصولات تاریخ سپتامبر سال 2012 و کمپانی آلمانی تولید کننده آن دیده میشود. اما بر روی یک سری دیگر از محصولات تنها تاریخ ژانویه 2013 ثبت شده و نامی از کمپانی تولید کننده این کنسروهای گوشت نیست. در پی تماس فرانس24 با کمپانی آلمانی، سخنگوی این کمپانی مدعی شد تاریخ روی محصولات تاریخ تولید آنهاست و این محصولات تا سال 2015 کاملا قابل مصرف هستند. سخنگوی این کمپانی اعلام کرد هیچ ایده ای ندارد که چگونه این محصولات سر از عراق درآورده اند و این محصولات در واقع قبلا به ارتش آلمان فروخته شده اند. اما در مورد کنسروهای دسته دوم از آنجایی که هیچ مشخصه ای ندارند، امکان ردیابی کمپانی تولیدی آنها نیز وجود ندارد اما ناظران در کردستان عراق تایید میکنند این کنسروها بوی بدی میدهند و قابل مصرف نیستند.

ایران بیلد

رضا قادی

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.