job job job  job            jobjob job  

اجازه اقامت و ثبت جامعه محلی

Aufenthaltserlaubnis-EG-bis2004

اجازه اقامت
کلیه خارجیانی که در آلمان بیشتر از 90 روز اقامت گزیده اند باید از یک اداره اتباع خارجی محلی ( Landeseinwohneramt  یا Auslanderamt ) اجازه اقامت ( Aufenthaltserlaubnis ) بگیرند. به محض آنکه فرد شغلی پیدا کرد باید درخواست اجازه اقامت بکند. اگر شما در آمد منظم یا منابع مالی کافی نداشته باشید درخواست شما رد خواهد شد. اقدام نکردن برای اخذ مجوز اقامت قبل از آنکه سه ماه به پایان برسد یک خلاف جدی و شاید منجر به جریمه شدن فرد و یا حتی اخراج او از آلمان شود.

ثبت جامعه محلی
در آلمان همه افراد از جمله اتباع کشور آلمان باید در جامعه محلی خود ثبت نام کنند. ( بنابراین لازم نیست که مسافران احساس کنند دولت همواره کنترل خاصی بر روی شما به عنوان یک فرد خارجی مبذول می دارد) و هر کس که از این مقررات سرپیچی کنند جریمه خواهند شد.
ظرف یک هفته پس از شروع اقامت در یک خانه شخصی در کشور آلمان ( و یا با دوستان هم منزل شدن ) یا ظرف دو ماه اقامت مداوم در یک هتل باید نام خود را نزد مراجع ذی صلاح ثبت کنید. ثبت اولیه ( Anmeldung ) مستلزم گزارش آدرس محل سکونت به اداره ثبت احوال ساکنین محلی ( Einwohnermeldeamt ) است.

در شهر های کوچک معمولاً این کار در شهرداری ( Rathaus ) صورت می پذیرد در حالیکه در شهر های بزرگ احتمالاً در یک ساختمان مجزا انجام می گیرد. هتلها معمولاً خدمات مربوط به ثبت احوال را برای میهمانهایی که به مدت طولانی در آنجا اقامت می گزینند انجام میدهند و بدین ترتیب شاید لازم نباشد تا شما به صورت شخصی به اداره ثبت مراجعه کنید.
اگر شما به استان دیگری در کشور آلمان نقل مکان می کنید توجه کنید که شاید لازم باشد قبل از ترک آن شهر ثبت نام خود را باطل کنید. در برخی استان ها زمانی که شما در شهر جدیدی ثبت نام می کنید آنها به شهری که شما قبلاً در آن ثبت شده بودید اطلاع می د هند. باطل کردن ثب تدر زمانی که کشور را ترک می کنید بطور قطع لازم است. خوشبختانه این فرآیند صریح و روشن می باشد و فرمها را می توان با پست پس فرستاد.

ایران بیلد

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

بازگشت به بالا


 width=270
 width=270
Iran
Greenmatech
Iran
notruf

     job