Sunday, 28. September 2014  ir    ir ir
نقدی بر پرسش مدیر اجرای توئیتر از روحانی نقدی بر پرسش مدیر اجرای توئیتر از روحانی
به گزارش ایران بیلد به نقل از العربیه، دیک کاستولو، مدیر اجرایی توئیترروز پنج شنبه گذشته در سوالی از رئیس جمهور روحانی نوشت: “آقای... نقدی بر پرسش مدیر اجرای توئیتر از روحانی

4edef49e-965f-4556-8a35-416f1a3176c5_16x9_600x338

به گزارش ایران بیلد به نقل از العربیه، دیک کاستولو، مدیر اجرایی توئیترروز پنج شنبه گذشته در سوالی از رئیس جمهور روحانی نوشت: “آقای رئیس جمهور، از تویت های شما در سازمان ملل متحد لذت بردیم. ما خیلی دلمان می خواهد که مردم ایران هم از آنها لذت ببرند. چه زمانی چنین خواهد شد؟ “. این پرسش از سوی رئیس جمهور روحانی بدون پاسخ ماند. پس از اینکه مدیر اجرایی سایت توئیتر جوابی از روحانی دریافت نکرد، هزاران نفر دیگر از فالوئر های شبکه توئیتر همان پرسش را از روحانی کردند.

اکتبر سال گذشته، جک دورسی، رئیس سایت “توئیتر” پرسش مشابهی از روحانی  داشت: “آیا این امکان برای شهروندان ایرانی در داخل کشور وجود دارد که توئیت ها ونظرات رئیس جمهورشان در سازمان ملل را بخوانند”؟ . این پرسش البته این گونه جواب گرفت: “تلاش می کنیم که ایرانی ها به حقوق خود برای کسب همه اطلاعات مورد نیازشان در جهان برسند”. در ایران علاوه بر توئیتر، فیس بوک، واتس آپ، یوتیوب، وایبر، انیستاگرام و هزاران سایت دیگر ممنوع یا فیلتر شده اند.

البته در این بین ذکر این نکته هم خالی از لطف نیست که مدیر عامل و موسس توئیتر، در حالی اصرار زیادی بر دسترس پذیر شدن این شبکه برای ایرانیها دارند، که ظاهرا خود فراموش کرده‌اند که نام کشور ایران در بین ثبت‌نام کنندگان این وب‌سایت نیست! در مرحله دوم ثبت‌نام در توئیتر، از کاربر درخواست می‌شود تا شماره تلفن همراه خودش را جهت دریافت پیامک وارد نماید، اما هرچه در بین کشورهای موجود بگردید، خبری از نام ایران نیست و بنابراین، امکان ثبت نام هم برای ایرانیان وجود ندارد! شاید زمانی پرسش مدیر اجرای توئیتر موجه تر به نظر می رسد که حداقل احترام به ایرانیان از سوی آنها رعایت می شد. آنچه که بر مبنای توئیت سال گذشته دورسی در پاسخ به روحانی ( “لطفا به ما اطلاع دهید تا در زمینه تحقق این به یک واقعیت در ایران هر چه از دستمان می آید کمکتان کنیم “. )، مورد انتظار بود.

ایران بیلد

رضا قادی

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.