fblike job contact English English English 

ارسال کتب فارسی به سراسر جهان

ketab

فروشگاه اینترنتی شهر کتاب امکان ارسال کتب فارسی به سراسر جهان را فراهم کرده است. به گزارش ایران بیلد به نقل از وبسایت مجموعه شهر کتاب، مدیر فروشگاه اینترنتی شهر کتاب ضمن اعلام خبر آغاز ارسال کتاب از سوی این فروشگاه به خارج از کشور، درباره هزینه این خدمت اینترنتی گفت: فروشگاه اینترنتی شهر کتاب به منظور کاهش هزینه‌های خرید کتاب برای مخاطبان خارج از کشور، کتاب‌ها را بر اساس قیمت مصوب تهران در اختیارشان قرار می دهد و بر این اساس قیمت نهایی کتاب، ارزان‌تر از قیمت آن در کشور مبدا خواهد بود.

با شروع ارسال کتاب به خارج از کشور، هموطنان خارج از کشور، استادان، دانشجویان و علاقه‌مندان به زبان فارسی در سراسر جهان می‌توانند به تمامی کتاب‌های چاپ شده در ایران دسترسی داشته باشند. محمدرضا کشاورزی، مدیر فروشگاه اینترنتی شهر کتاب درباره این‌که چرا فروشگاه اینترنتی شهر کتاب تصمیم به ارسال کتاب به خارج از کشور گرفته و چگونگی شروع  این کار توضیح داد: با توجه به درخواست‌های مکرر ایرانیان خارج از کشور و استادان زبان فارسی در کشورهای مختلف، در طول یک سال گذشته برای ارسال کتاب به خارج از کشور فروشگاه اینترنتی شهر کتاب تصمیم به ایجاد این بخش گرفت. به گفته کشاورزی، مخاطبان خارج از کشور نیز می‌توانند برای سفارش این کتاب‌ها مانند سایر افراد که در کشور هستند وارد سایت فروشگاه اینترنتی شهر کتاب به نشانی اینترنتی shop.bookcity.org شده و در قسمت «نوع ارسال» گزینه ارسال به خارج از کشور را انتخاب کنند. همکاران ما با آن‌ها تماس می‌گیرند و توضیحات لازم را در مورد کتاب در اختیار آن‌ها قرار می‌دهند و کتاب مورد نظر برای آن‌ها ارسال می‌شود.

کشاورزی در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که آیا ارسال کتاب‌هایی که انتخاب می‌شوند بر اساس سقف قیمتی خاصی در نظر گرفته می‌شوند و هر خریدار باید مقدار مشخصی کتاب بخرد؟ توضیح داد: خیر. کتاب‌های ارسالی سقف قیمتی مشخصی ندارند اما باید این موضوع را هم در نظر گرفت که حداقل هزینه پستی کشورها سقف یک کیلوگرم است که بهتر است برای بهینه شدن هرچه بیشتر این هزینه، توجه ویژه ای به این موضوع شود.

وی با اشاره به این‌که خرید کتاب در کشورهای اروپایی بیشتر است اضافه کرد: در فروش اینترنتی کتاب از درگاه اینترنتی شهر کتاب، استقبال از طرف کشورهای اروپایی بیشتر بوده و بر اساس آمار به دست آمده مخاطبان ایرانی‌الاصل حدود 70 درصد و استادان زبان فارسی در کشورهای دیگر 30 درصد مخاطبان خرید کتاب را به خود اختصاص دادند.

کشاورزی در پایان در پاسخ به این پرسش که استقبال از کدام کتاب‌ها تا کنون بیشتر بوده است توضیح داد: کتاب‌های ادبیات کهن، داستان معاصر ایران و کتاب‌های جامعه شناسی ایران بیشترین استقبال را از طرف خریداران کتاب در خارج از کشور را به خود اختصاص داده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*یک پاسخ برای “ارسال کتب فارسی به سراسر جهان

 1. Avatar mahrokh گفت:

  سلام
  شما ارسال کتاب به خارج هم دارین؟
  پروسه به چه صورت هست؟

  Sincerely
  Mahrokh Ebrahimi
  ebrahimi_mahrokh@yahoo.com
  +1818-213-6876


contact