Friday, 26. September 2014  ir    ir ir
زبان آلمانی در خارج از آلمان زبان آلمانی در خارج از آلمان
زبان آلمانی از دسته زبان‌های هندو-اروپایی و عضوی از شاخه غربی خانوادهٔ زبان‌های ژرمنی است. این زبان از مهم‌ترین زبان‌های پرکاربرد جهان بوده و افزون بر آلمان (۹۵٪... زبان آلمانی در خارج از آلمان

Map_German_World (1)

زبان آلمانی از دسته زبان‌های هندو-اروپایی و عضوی از شاخه غربی خانوادهٔ زبان‌های ژرمنی است. این زبان از مهم‌ترین زبان‌های پرکاربرد جهان بوده و افزون بر آلمان (۹۵٪ افراد) در کشورهای اتریش (۸۹٪ جمعیت) و لیختن‌اشتاین نیز تنها زبان رسمی و در سوئیس (۶۴٪ جمعیت)، بلژیک و لوکزامبورگ و ایالت خودمختار تیرول جنوبی در ایتالیا، یکی از زبان‌های رسمی محسوب می شود. در خارج از اروپا و کشورهای متحد مشترک المنافع، آلمانی زبان  ها  را می‌توان درایالات متحده آمریکا، کانادا، برزیل و آرژانتین یافت. این پراکنش گسترده مدیون مهاجرت در ۲۰۰ سال گذشته  می باشد. این زبان، همچنین گویشورانی در نامیبیا و جمهوری آفریقای جنوبی دارد. بر اساس سرشماریسال  ۲۰۰۰ میلادی، زبان آلمانی با ۱٫۴ میلیون گویشور در ایالات متحده آمریکا پس از انگلیسی، اسپانیایی، چینی و فرانسه پنجمین زبان پرکاربرد است. این زبان در دو ایالت داکوتای شمالی و داکوتای جنوبی پس از انگلیسی دومین زبان در خانه‌است. بر اساس سرشماری سال ۲۰۰۶ میلادی، در کانادا تعداد ۶۲۲٫۶۵۰ نفر گویشور آلمانی در کانادا زندگی می‌کنند.

10351257_1503819199841463_6227196465099036469_n

مقایسه تصویر پراکنش آلمانی زبان ها به نقل از ویکی مدیا (نقشه بالا) با نقشه پراکنش کاربران نسخه آلمانی زبان سایت ایران بیلد (نقشه زیر. نقاط نارنجی) نیز به نوبه خود جالب است!

iranbild

ایران بیلد

رضا قادی

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.