job job job  job        jobjob job  job

جنگ با داعش، فرصت آزمایش F22 برای آمریکا

10702200_726610327409792_3985101765516469069_n

جنگنده اف-22، از نسل پنجم بوئینگ در اولین ماموریت خود از سوی نیروی هوایی آمریکا، علیه گروهک تروریستی داعش در سوریه وارد عملیات هوایی شد. ارتش امریکا در حمله‌ی دو شب گذشته‌ی خود به مواضع “دولت اسلامی” در خاک سوریه، برای نخستین بار از جنگنده‌های اف-22 (F22) در یک نبرد واقعی استفاده کرد. تصویر زیر که توسط وزارت دفاع این کشور منتشر شده، وضعیت یک هدف را بعد و قبل از بمباران شدن توسط بمب های هوشمند این جنگنده‌ نشان می‌دهد که حاکی از دقت بالای آن است. خبر کامل را اینجا بخوانید.

اف 22 ریپتور در اصل یک هواپیمای رهگیر هوایی و تنها جنگنده نسل پنج جهان بوده و برای نبردهای هوایی ساخته شده است.  از این جنگنده تنها در مواقعی خاص برای اهداف زمینی استفاده می شود و بیشتر برای اسکورت هواپیماها و بمب افکنها ساخته شده است. این جنگنده حتی میتواند هواپیماهای دشمن را که در پشت سرش پرواز میکنند هدف قرار دهد، بدون آنکه توسط هیچ راداری دیده شود.

در حالی که نشانه ها از عدم تمایل ارتش آمریکا به فروش این جنگنده به سایر کشورها، حتی متحدانی از انگلیس خبر دارند، اما این آزمایش برای این جنگنده ها می تواند مسیری برای معرفی دقت و قدرت آنها در جنگهای هوایی و خط و نشانی برای رقبای بزرگ جهانی باشد، فرصتی که مدیون دخالت آمریکا در سوریه و عراق است.

ایران بیلد

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

بازگشت به بالا


Iran
Iran
Iran
Greenmatech
Iran
notruf

     job