Tuesday, 23. September 2014  ir    ir ir
انصار حزب‌الله درباره گشت‌های سیار خود «تجدیدنظر کرده‌است» انصار حزب‌الله درباره گشت‌های سیار خود «تجدیدنظر کرده‌است»
سایت تابناک در گزارشی در پی فضای تبلیغاتی براه افتاده در چند روز اخیر در خصوص گشت های سیار انصار حزب الله، نوشت:  روزنامه... انصار حزب‌الله درباره گشت‌های سیار خود «تجدیدنظر کرده‌است»

سایت تابناک در گزارشی در پی فضای تبلیغاتی براه افتاده در چند روز اخیر در خصوص گشت های سیار انصار حزب الله، نوشت:  روزنامه ابتکار در مطلبی با تیتر جالب «تجدید‌نظر انصار حزب‌الله» نوشت: پس از چند روز جنجال‌ خبری پیرامون «گشت‌های موتوری انصار حزب‌الله» که گفته می‌شد برای انجام امر به معروف و نهی از منکر به خیابان می‌آیند، روز گذشته معاون اجتماعی نیروی انتظامی اعلام کرد که قرار است « انصار حزب‌الله روی طرح خود تجدیدنظر کرده و از قالب‌ها و ظرفیت‌های رسمی موجود نظام استفاده کنند‌».

resized_423479_543

ماجرا از آنجا آغاز شد که «عبدالحمید محتشم» دبیرکل انصار حزب‌الله اخیرا خبر از اعزام گشت‌های موتوری این تشکل با تعداد۴۰۰۰ نفر به خیابان‌ها داده بود. وی دلیل این اقدام را منکوب نمودن  مفسدانی نامید که به دلیل فضای تسامح حکومتی تجری یافته‌اند. پس از آن، برخی مسئولان وزارت کشور و فرمانداری تهران به موضوع واکنش نشان داده و خواستار انجام امور از طریق مجاری قانونی کشور شدند. وزیر کشور نیز در موضع گیری ای اعلام کرد: «هر فعالیت اجتماعی باید مبتنی بر قانون باشد‌». سپس ریاست مجلس نیز عنوان کرد: : «رفتارهای تندرو‌ها به عنوان امر به معروف و نهی از منکر را به عینه می‌بینیم؛ نگرانی ما از این رفتارهای غلط است. لازم است با توجه به بُعد اجتماعی، قضیه پیگیری بشود و باید تأمل عقلانی در حوزه اصلاحات دینی امری مستمر و فعال باشد‌».

در نهایت دبیر انصار حزب‌الله مواضع خود را تلطیف و با هدف اطمینان بخشی به ویزر کشور، در نامه ای به وزیر کشور اهداف خود را تشریح کرد.  سرانجام روز گذشته معاون اجتماعی نیروی انتظامی خبر از جلسه‌ای حمید محتشم دبیرکل انصار حزب‌الله با رئیس پلیس امنیت اخلاقی داد که نتیجه آن «تجدید نظر» گروه انصار حزب‌الله در تصمیم خود بوده است. سردار سعید منتظرالمهدی گفت: «پس از طرح نظرات پیرامون اجرای طرح امر به معروف و نهی از منکر، مقرر شد آقای محتشم روی طرح خود تجدیدنظر کرده و از قالب‌ها و ظرفیت‌های رسمی موجود نظام استفاده کنند‌». بنا به گفته معاون اجتماعی پلیس» در این جلسه مقرر گردید که هرگونه فعالیت سازمان‌یافته باید با مجوز مراجع رسمی صورت گیرد‌».

روزنامه اعتماد نیز در مطلبی با تیتر «روایت بیرون: هماهنگی‌های مورد نظر چه بوده است؟» نوشته: انصار حزب‌الله عزم جدی برای مبارزه با بدحجابی داشت. مشغول جذب نیرو بود و کاری هم با مجوز و این گونه مسائل نداشت. اینکه نیروی انتظامی که این روز‌ها ملموس‌ترین نقش را در مبارزه با بدحجابی داشته چگونه توانسته است که انصار حزب‌الله را متقاعد کند مبهم است. حالاباید منتظر ماند و دید که انصار حزب‌الله در ماه‌های آتی هم به سکوت خود ادامه خواهد داد و آیا همچون هشت سال گذشته فعالیتشان را به جلسات هفتگی معطوف می‌کنند یا آنکه فکری برای چهار هزار نیروی توجیه شده‌شان می‌کنند که قرار بود در این روز‌ها در خیابان‌ها باشند.

resized_423497_869

برآمد: تابناک

رضا قادی

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.