Monday, 22. September 2014  ir    ir ir
انستیتو حافظ، فعالیت هدفمند فرهنگی انستیتو حافظ، فعالیت هدفمند فرهنگی
انستیتو حافظ، انجمنی غیر دولتی است که توسط جمعی از ایرانیان و ایران دوستان در آلمان شروع به فعالیت نموده و اهداف قابل ستایشی... انستیتو حافظ، فعالیت هدفمند فرهنگی

hafis_ff_2014_5

انستیتو حافظ، انجمنی غیر دولتی است که توسط جمعی از ایرانیان و ایران دوستان در آلمان شروع به فعالیت نموده و اهداف قابل ستایشی را در اساسنامه خود گنجانده است. تلاش برای معرفی ایران به جامعه آلمان، کمک به توسعه آموزش زبان فارسی و نیز، به نظر نویسنده مهم تر از همه، تلاش برای ایجاد همدلی و حفظ هویت ملی ایرانیان مقیم، از اهداف این موسسه می باشند.  انتشار نسخه آزمایشی فرهنگنامه علوم انسانی (آلمانی – فارسی)، که با تلاس آقای دکتر امیرپور، تدیون شده، از اقدامات اخیر این انجمن بوده است. این فرهنگ که بیش از 73000 مدخل اصلی و فرعی دارد با هدف کمک به جریان ترجمه متون اصیل ایرانی و آلمانی و توسعه تبادلات علمی و فرهنگی دو کشور خصوصاً در حوزه علوم انسانی انتشار یافته است. اطلاعات بیشتر در خصوص این واژه نامه را اینجا بخوانید.

woerterbuch_de

این انجمن با برپایی غرفه و کارگاه های هنر خطاطی و نقاشی ایران در فستیوال فرهنگی دیوراما در شهر برلین، آثار  خطاطی، خط و نقاشی، نقاشی و تذهیب به همراه صنایع دستی مزین به نقوش خطاطی و تذهیب از هنرمندان کشورمان را عرضه نمود. گفتنی است فستیوال هنری  «دیوراما»- Diorama- بخشی از فستیوال چهار روزه فرهنگی منطقه «ودینگ- موآبیت» Moabit-Wedding- شهر برلین بود که از 11 لغایت 14 سپتامبر 2014 برگزار گردید.

hafis-institut_diorama2014_07

برپایی غرفه فرهنگی ایران در ششمین فستیوال بین المللی آزادی برلین با موضوع صلح،  و برگزاری پنجمین جشنواره فرهنگی بزرگداشت حافظ در وایمار، و نیز ارائه کلاسهای آموزش زبان فارسی از دیگر فعالیتهای این انستیتو بوده است.

hafis_kurse

برآمد: وبسایت انستیتو حافظ

رضا قادی

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.