job job job  job        jobjob job  job

گفتگوهای آکادمیک با جهان اسلام: آلمان، ایران، لبنان

9dbe64287e

بنا بر گزارش ایران بیلد به نقل از وبسیات دانشگاه پادربورن، در راستای پروژه مشترک گفتگوهای آکادمیک با جهان اسلام بین سه دانشگاه خواهرخوانده، پادربورن، قم و بیروت، اساتید و دانشجویان این دانشگاه ها چنیدن بار در مباحث مشترکی شرکت داشته اند. در چهارمین و آخرین این گفتگو ها، با عنوان (( مسیح در اسلام و مسیحیت))، اساتید و دانشجویان ایرانی و لبنانی، دو هفته در ماه اوت را در پادربورن به سر بردند. این گفتگوها در ماه فوریه امسال نیز در سفر گروهی از دانشجویان آلمانی به قم، پی گیری شده بود. همچنین امسال سفری نیز از سوی جامعه مذاهب، کلیمی، مسیحی و مسلمان به پادربورن برنامه ریزی شده که متعاقبا با سفری به برلین و بازدید از موزه یهود، و نیز کلن (مرکز اجتماعات و آموزش زنان مسلمان) همراه خواهد بود. این برنامه با حمایت مالی مؤسسه تبادلات آکادمیک آلمان (د آ. آ.د.) برگزار شد.

 موضوعات بررسی شده در آخرین نشست پیش از این، عبارت بودند از: شخصیت و عملکرد رسول گرامی اسلام (ص)، موضوعات رنج و نجات در الهیات مسیحی و کلام اسلامی، مبانی عملی گفتگوی ادیان، انسان در اسلام و مسیحیت و جایگاه انسان کامل، روح‌القدس در اسلام و مسیحیت.

از اساتید مهم شرکت کننده در کل نشست‌ها می‌توان از افراد زیر نام برد: دکتر کلاوس فون اشتوش، رییس موسسه نوبنیاد الهیات تطبیقی در دانشگاه پادربورن و مدیر علمی کل برنامه‌ها که ضمن سفری به ایران و دیدار از دانشگاه المصطفی و دانشگاه ادیان به تدریس برای دانشجویان ایرانی نیز پرداخت و نقشی محوری در هدایت برنامه‌ها داشت، پروفسور آنگلیکا نویورت، قرآن پژوه معروف آلمانی، که قبلاً نیز به کشور سفر کرده بود، دکتر محمد لگنهاوزن، دکتر همایون همتی، حجت الاسلام توفیقی، حجت الاسلام هادوی، حجت الاسلام پارسانیا، دکتر برنهارت الهیدان برجسته پروتستان از سوییس، دکتر مادیگان، دکتر سیکینگ و استاد زراقط (شیعه)‌ هر دو از دانشگاه سن ژوزف لبنان.

ایران بیلد

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

بازگشت به بالا


Iran
Iran
Iran
Greenmatech
Iran
notruf

     job