Monday, 22. September 2014  ir    ir ir
گفتگوهای آکادمیک با جهان اسلام: آلمان، ایران، لبنان گفتگوهای آکادمیک با جهان اسلام: آلمان، ایران، لبنان
بنا بر گزارش ایران بیلد به نقل از وبسیات دانشگاه پادربورن، در راستای پروژه مشترک گفتگوهای آکادمیک با جهان اسلام بین سه دانشگاه خواهرخوانده،... گفتگوهای آکادمیک با جهان اسلام: آلمان، ایران، لبنان

9dbe64287e

بنا بر گزارش ایران بیلد به نقل از وبسیات دانشگاه پادربورن، در راستای پروژه مشترک گفتگوهای آکادمیک با جهان اسلام بین سه دانشگاه خواهرخوانده، پادربورن، قم و بیروت، اساتید و دانشجویان این دانشگاه ها چنیدن بار در مباحث مشترکی شرکت داشته اند. در چهارمین و آخرین این گفتگو ها، با عنوان (( مسیح در اسلام و مسیحیت))، اساتید و دانشجویان ایرانی و لبنانی، دو هفته در ماه اوت را در پادربورن به سر بردند. این گفتگوها در ماه فوریه امسال نیز در سفر گروهی از دانشجویان آلمانی به قم، پی گیری شده بود. همچنین امسال سفری نیز از سوی جامعه مذاهب، کلیمی، مسیحی و مسلمان به پادربورن برنامه ریزی شده که متعاقبا با سفری به برلین و بازدید از موزه یهود، و نیز کلن (مرکز اجتماعات و آموزش زنان مسلمان) همراه خواهد بود. این برنامه با حمایت مالی مؤسسه تبادلات آکادمیک آلمان (د آ. آ.د.) برگزار شد.

 موضوعات بررسی شده در آخرین نشست پیش از این، عبارت بودند از: شخصیت و عملکرد رسول گرامی اسلام (ص)، موضوعات رنج و نجات در الهیات مسیحی و کلام اسلامی، مبانی عملی گفتگوی ادیان، انسان در اسلام و مسیحیت و جایگاه انسان کامل، روح‌القدس در اسلام و مسیحیت.

از اساتید مهم شرکت کننده در کل نشست‌ها می‌توان از افراد زیر نام برد: دکتر کلاوس فون اشتوش، رییس موسسه نوبنیاد الهیات تطبیقی در دانشگاه پادربورن و مدیر علمی کل برنامه‌ها که ضمن سفری به ایران و دیدار از دانشگاه المصطفی و دانشگاه ادیان به تدریس برای دانشجویان ایرانی نیز پرداخت و نقشی محوری در هدایت برنامه‌ها داشت، پروفسور آنگلیکا نویورت، قرآن پژوه معروف آلمانی، که قبلاً نیز به کشور سفر کرده بود، دکتر محمد لگنهاوزن، دکتر همایون همتی، حجت الاسلام توفیقی، حجت الاسلام هادوی، حجت الاسلام پارسانیا، دکتر برنهارت الهیدان برجسته پروتستان از سوییس، دکتر مادیگان، دکتر سیکینگ و استاد زراقط (شیعه)‌ هر دو از دانشگاه سن ژوزف لبنان.

ایران بیلد

رضا قادی

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.