fblike job contact English English English 

سوشی برهنه، بهره کشی جنسی؟

ایران بیلد: به گزارش دویچه وله روزنامه “لس‌آنجلس تایمز”  گزارش داده که اخیرا رستورانی در ونکوور کانادا اقدام به سرو سوشی (غذایی از آسیای شرقی بویژه ژاپن) روی بدن برهنه مدل‌های زن کرده است. این غذا با نام سوشی برهنه بر روی بدن دختران برهنه سرو می شود.این روش سرو غذا پیش از این در برخی کشورها مانند چین و ژاپن نیز معمول بوده که با مخالفتهایی بویژه از طرف سازمان های مدافع حقوق زنان روبرو شده و گاها منع شده اند. چین از جمله کشورهایی است که سرو سوشی روی بدن برهنه دختران در رستوران‌های این کشور را ممنوع کرده است.

شرکت سوشی برهنه در وبسایتش مدعی شده که این روش سرو غذا یک هنر قدیمی ژاپنی به نام “Nyotaimori” است که به زمان جنگجویان سامورایی‌ها بازمی‌گردد. این شرکت مدعی است که سامورایی‌ها پس از پیروزی در میدان جنگ، برای جشن گرفتن، سوشی تازه را روی بدن دختران زیبا سرو می‌کردند. مقدمه ای که این شرکت برای ترغیب مشتریان ارائه داده را در لینک زیر بخوایند.

http://nakedsushi.ca/html/home.html

سازمانهای حمایت از حقوق زنان و دختران معتقدند این نوع سرو غذا در مکان های عمومی، بهره برداری جنسی از زنان را ترویج می کند. پیش‌تر چند بانوی آلمانی در اعتراض به پدیده “سوشی برهنه” ، روی بدن مردی لخت، سیب‌زمینی پخته، چند پر جعفری و کلم سرو کرده و تصویر آنرا (تصویر زیر) منتشر کرده بودند.

0,,17893852_303,00

سوزان فرولیش “Susanne Fröhlich” روزنامه‌نگار و نویسنده آلمانی (نفر وسط)، فرانسیسکا رایشنباخا “Franziska Reichenbacher” روزنامه‌نگار و مجری تلویزیون (دومین نفر از سمت چپ) به همراه جمعی از دیگر زنان داوطلب در پاسخ به افرادی که سوشی را روی بدن برهنه زنان سرو می‌کنند در فرانکفورت با آن‌ها مقابله کردند (تصویر از دویچه وله).

بررسی ایران بیلد از پیج  فیسبوکی سوشی برهنه حاکی از آنست که این پدیده بیش از یکهزار و سیصد کاربر را در چند سال گذشته به خود جلب نموده که گروه سنی بیست و پنج تا سی و چهار سال داشته و زنان نیز بخش مهمی از آن را تشکیل می دهند. برخی از زنان نیز در این صفحه از علاقمندی خود برای کار کردن بعنوان مدل در این شرکت و ارئه عکسهایی از خود، نوشته اند.

ایران بیلد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*
contact