Friday, 19. September 2014  ir    ir ir
دانشگاه امیر کبیر به دنبال جذب اساتید ایرانی مقیم خارج دانشگاه امیر کبیر به دنبال جذب اساتید ایرانی مقیم خارج
به گزارش ایران بیلد به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، احمد معتمدی رئیس دانشگاه امیرکبیر در آیین افتتاح سال تحصیلی  94-93 ضمن... دانشگاه امیر کبیر به دنبال جذب اساتید ایرانی مقیم خارج

index333

به گزارش ایران بیلد به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، احمد معتمدی رئیس دانشگاه امیرکبیر در آیین افتتاح سال تحصیلی  94-93 ضمن اشاره به رتبه بندی این دانشگاه در سطح ملی و بین‌المللی گفت: این دانشگاه جزو سه دانشگاه برتر ملی و در رتبه 300 تا 800 بین المللی قرار دارد.سرپرست دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به تاثیر پذیرش دانشجو و اساتید خارجی در رتبه بندی‌های بین‌المللی، خاطر نشان کرد: از این لحاظ در وضعیت خوبی قرار نداریم ولی این دانشگاه بهترین خروجی‌ها و فارغ التحصیلان را داشته است. معتمدی افزود در این زمینه 10 برنامه در دستور کار این دانشگاه جهت ارتقای رتبه بین المللی و نیز بازنگری برنامه های آموزشی قرار دارد.معتمدی ارتقای همکاری‌های بین المللی را در گروجذب افزایش دانشجویان خارجی و نیز دعوت به همکاری از اساتید ایرانی مقیم دانست.
دانشگاه صنعتی امیر کبیر در سال 1337 شمسی تاسیس شده و دارای 16 دانشکده و 3 واحد اقماری در گرمسار، بندرعباس و ماهشهر است. هم اکنون در این دانشگاه 510 هیات علمی مشغول به تدریس هستند. این دانشگاه خاص رشته‌های مهندسی و علوم پایه و دارای 13 هزار و 500 دانشجو است که از این تعداد 5 هزار و 500 نفر در مقطع کارشناسی، 6 هزار و 300 نفر در مقطع کارشناسی ارشد و هزار و 300 نفر در مقطع دکتری مشغول به تحصیل هستند.

رضا قادی

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.