job job job  job        jobjob job  job

آیا اروپا وارد عرصه جدیدی می شود؟

scottland

ایرانبیلد: امروز روز سرنوشت سازی برای اروپا است. بیشتر رسانه های غربی و امریکایی سعی برای متقاعد کردن یا ترساندن اسکاتلندی ها در نه گفتن به استقلال داشتند . به نظر می رسد این تبلیغات بر ذهنیت مردم تاثیر داشته است . حتی اوباما در تویتر خود از اسکاتلندی ها خواست به استقلال رای ندهند. زیرا نزدیک ترین متحد آمریکا از نظر سیاسی بشدت ضعیف خواهد شد.

نکته جالب تر اینکه  فرانسوا اولاند رییس جمهور فرانسه هم با اینکه رقیب و منتقد سنتی و همیشه انگلستان به خاطر کارشکنی های این کشور بوده در طی یک کنفرانس مطیوعاتی گفت ما نیم قرن تلاش کردیم اروپا را بسازیم و اکنون دوباره در معرض خطر است. به این ترتیب فرانسه هم از تجزیه انگلیس اظهار نگرانی کرد.

جدایی اسکاتلند انگلستان تبعات گسترده ای بر اروپا و جهان خواهد داشت زیرا جدایی اسکاتلند بعدا موجب جدایی ولز و ایرلند خواهد شد. همین طور ایالت کاتالونیا و باسک در اسپانیا نیز احتمالا تجزیه خواهد شد. انگلستان دچار صعف مفرط سیاسی و اقتصادی خواهد شد. سیستم پادشاهی رو به انحطاط و سقوط خواهد رفت. اما شاید بر خلاف قرانسوی ها ، آلمانی ها از این وضعیت چندان ناخرسند نباشند چون در نهایت به قدرت بیشتر جرمن ها در اروپا خواهد انجامید. اگر اسکاتلند مستقل شود فرصت را برای رقبای انگلستان گشوده خواهد شد و پیوستن اسکاتلند به اتحادیه اروپا تسریع خواهد شد و ارزش پوند انگلیس  در صورت تغییر واحد پول کاهش خواهد یاقت. تا ساعات دیگر سرنوشت جدید اروپا رقم خواهد خورد.

خبر تکمیلی: 55 درصد آرا به استقلال اسکاتلند نه گفتند بدین ترتیب انگلستان تجزیه نخواهد شد.

scottland2

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

بازگشت به بالا


Iran
Iran
Iran
Greenmatech
Iran
notruf

     job