Tuesday, 16. September 2014  ir    ir ir
ایران جذاب ترین کشور جهان برای گردشگران غربی است ایران جذاب ترین کشور جهان برای گردشگران غربی است
به گزارش ایران بیلد به نقل از عصر ایران، جان سیمپسون خبرنگار 70 ساله انگلیسی که بارها به ایران آمده و مدت ها در... ایران جذاب ترین کشور جهان برای گردشگران غربی است

نقشه ایران

نقشه ایران

به گزارش ایران بیلد به نقل از عصر ایران، جان سیمپسون خبرنگار 70 ساله انگلیسی که بارها به ایران آمده و مدت ها در ایران زندگی کرده است، می گوید ایران بدون اغراق جذاب ترین کشور روی زمین است. خبرنگار انگلیسی: باور کنید ایران جذاب ترین کشور جهان است.

به گزارش عصر ایران سیمپسون در مطلبی در روزنامه دیلی تلگراف می نویسد: ایران با مردمی مهربان و فرهنگی غنی و طبیعتی بکر جذاب ترین کشور جهان برای گردشگران غربی است. این خبرنگار شبکه خبری بی بی سی با توصیف مشاهدات خود به عنوان یک خبرنگار غربی در تشریح ایران می گوید: “این ویژگی ها را بنویسید و تجسم کنید: جایی که  تا حدود زیادی ارتباطش با جهان خارج قطع است، با هوای دوست داشتنی و خشک، مردمی پیچیده و جذاب، آثار باستانی عالی، کوه ها، بیابان ها و دریای خزر.

این خبرنگار انگلیسی می افزاید: این ویژگی های زیبا می تواند تنها در یک کشور جمع شود و آن کشور شاید هند باشد با این تفاوت که هندی را تصور کنید بدون گدا و شلوغی و هرج و مرج و آن نقطه دقیقا ایران است. ایران همه این ویژگی های خوب را دارد و به نظر من جذاب ترین کشور جهان برای مسافرت است. این خبرنگار انگلیسی که در بهمن سال 1357 جزء خبرنگاران غربی به همراه امام خمینی از پاریس به تهران آمد، در انتهای مطلب خود می نویسد: شاید فکر کنید من از وزارت گردشگری ایران پول گرفته ام تا این کشور را تبلیغ کنم. البته این قضاوت با “تئوری توطئه” که اتفاقا در بین مردم ایران هم رواج زیادی دارد، منطبق است و ای کاش این گونه بود. ولی من 5 سال است که حق ورود به ایران را ندارم و نمی دانم بار دیگر بتوانم به ایران سفر کنم یا نه، باور کنید بازنده من هستم.”

سیمپسون در نوشته خود توصیفاتی از زندگی در تهران و اصفهان و مشاهدات و تجربیات خود از ایران ارایه داده است و ایران را یک کشور غوطه ور بین سنت و مدرنیته می خواند.

او می گوید: ایران اصلا آن گونه که از نظر  بسیاری از مردم کشورهای غربی تصور می شود نیست.

برگرفت:عصر ایران

 

 

bagheri

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.