job job job  job        jobjob job  job

بحران آلودگی هوا و تلفات آن

SANYO DIGITAL CAMERA

مرگ و میر ناشی از آلودگی هوا برابر با سقوط یک هواپیمای مسافری در هر هفته است. به گزارش نسیم آنلاین، دبیر کنگره قلب و عروق با بیان این مطلب گفت: سال ۹۱ بین ۲۴۰۰ تا ۴۸۰۰ نفر در اثر آلودگی هوا فوت کردند. تاثیرات ژنتیکی آلودگی هوا در بروز “اوتیسم” در میان نوزادان قابل مشاهده است.

مسعود اسلامی گفت: سقوط یک هواپیما هفته ها ناراحتی و بحث و بررسی را به دنبال دارد ولی در مورد آلودگی هوا به دلیل عدم آگاهی کافی چنین وضعیتی دیده نمی شود. عوارض قلبی ناشی از آلودگی هوا به صورت تنگی عروق کرونر، سکته های قلبی، تشدید نارسایی قلبی، تشدید نامنظمی های شدید ضربان قلب است که می‌‌تواند منجر به مرگ شود.

در خصوص مشکلات اکولوژیک دامنگیر ایران، چندی است که نگاه دولتمردان و نخبگان به همت جامعه علمی و دانشگاخی ایرانی خارج از کشور دوخته شده است. انتقال دانش فنی و بهینه سازی سیستم های موجود در حوزه مسایل زیست محیطی، انرژیهای نو، ریزگردها، آب شیرین کن ها و مانند آن، صرفا با کمک نخبگان ایرانی خارج از کشور امکان پذیر خواهد بود. بر این اساس، موسسه مهنا در حوزه خدمات دانش بنیان غیر دولتی ایرانیان حارج از کشور نیز گامهایی در جهت ترغیب ایرانیان خارج نشین در جهت حمایت و تقویت این فعالیتها برداشته است.

اطلاعات بیشتر را اینجا ببینید:

http://www.mahnaa.com/about.html

ایران بیلد

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

بازگشت به بالا


Iran
Iran
Iran
Greenmatech
Iran
notruf

     job