job job job  job        jobjob job  job

کسب سلامتی با سفر به ایران

medical-tourism

ایرانبیلد : گردشگری سلامت این روزها به یکی از شاخص‌ترین حوزه‌های صنعت‌ گردشگری در ایران تبدیل شده است؛ کنفرانس گردشگری سلامت کشورهای عضو اکو در مازندران چندی پیش برگزار شد و در بسته خروج از رکود دولت نیز با نام بردن از گردشگری سلامت سایر انواع صنعت توریسم به محاق رفت.

جدا از بیمارستان‌های مجهز و پایین بودن هزینه‌های درمانی که جزو مزایای ایران در توریسم پزشکی محسوب می‌شود؛ وجود برخی جاذبه‌های طبیعی که خاصیت درمانی نیز دارند از دیگر فرصت‌های ایران برای رقابت‌پذیری با کشورهای مدعی توریسم سلامت است. آب‌درمانی با شیوه اسپا، آب‌های معدنی و گرم نمونه‌ای از این موارد هستند. پدیده‌هایی که تنها در مناطق خاص جغرافیایی ظهور می‌یابند و این روزها با افزایش ناراحتی‌های عصبی، خستگی، دردهای عضلانی و مفاصل به یک گزینه جذاب برای گردشگران جویای سلامت تبدیل شده‌اند.

ایران با وجود پراکندگی چشمه‌های معدنی  و خواص درمانی آنها، دارای بستری مناسب می باشد تا با یک برنامه‌ریزی مناسب ضمن حفاظت از این چشمه‌ها از آنها به‌عنوان منبعی برای ارزآوری استفاده کند. بروز و ظهور انواع بیماری‌های روحی و جسمی که چاره آن قرار گرفتن در حوضچه‌های آب گرم برای کسب آرامش و سلامت است، می‌تواند هر گردشگری را از هر گوشه‌ای از جهان به سمت ایران بکشاند تا در کنار درمان از کشوری بازدید کند که این روزها در حال تبدیل شدن به یکی از مقاصد جذاب گردشگری خاورمیانه است.

چشمه‌های خرقان قزوین ، سرعین اردبیل ، آبعلی ، آب گرم لاریجان و آب سیاه رامسراز جمله چشمه های درمانی ایران  هستند که هر کدام خواص درمانی متفاوتی دارند.

ایران بیلد

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

بازگشت به بالا


Iran
Iran
Iran
Greenmatech
Iran
notruf

     job