job job job  job        jobjob job  job

ژاوی آلونسو در بایرن مونیخ

xabi

ایرانبیلد> ” همه چیز به صورت اتفاق افتاد”. هافبک تدافعی مستحکم اسبق رئال مادرید Xabi Alonso  پس از پایان اولین بازی خود برای بایرن مونیخ یکی‌ از دلایل انتقال سریع خود را پپ گواردیولا سرمربی موفق چند سال اخیر فوتبال اعلام کرد. در حالیکه ژاوی آلونسو آخرین کنفرانس مطبوعاتی را در روز جمعه در شهر مادرید انجام داد، تنها یک روز بعد در بازی شنبه شب بایرن مونیخ مقابل شالکه ۰۴ اولین بازی خود را برای تیم اول شهر مونیخ انجام داد. نکتهٔ جالب اینکه او بدون انجام حتی یک جلسه تمرین گروهی تیم جدید خود را در تساوی ۱ بّر ۱ شنبه شب یاری داد. قهرمان اسبق دنیا و اروپا با انجام یک نمایش قابل قبول در این بازی نمره ۲ را از سوی مجله کیکر دریافت کرد. پپ گواردیولا ضمن ابراز رضایت از این انتقال اظهار کرد: “ژاوی آلونسو میتواند به گروه ما کمک کند، چون او از کیفیت فنی بالایی برخوردار است.” فیلیپ لام، کاپیتان بایرن مونیخ نیز گفت: “ژاوی آلونسو یک پاسور خارق العاده است.

او همچینین در جنگ‌های تن‌ به تن‌ در میانهٔ میدان یکی‌ از بهترینهاست. او توانست بلافاصله پس از انتقالش به بایرن مونیخ به تیم ما کمک کند.” همچنین شگیری هافبک اهل سوئیس بایرن مونیخ ابراز داشت: “او یک بازیه فوق العاده انجام داد. او کیفیت بالای خود را در اولین بازی به خوبی‌ نشان داد. او در آینده حتما به ما بیشتر کمک خواهد کرد. ژاوی یک انسان خوب با شخصیت بسیار ساده است.” اما خود ژاوی آلونسو پس از اولین نمایش خوب خود برای باشگاه جدیدش گفت: “این یک قدم بلند بود. من در لیگ برتر انگلیس، و اسپانیا بعضی‌ کرده ام، و الان شانس بعضی‌ کردن در بوندس لیگا آلمان را هم دارم. من صورت بعضی‌ در بوندس لیگا را دوست دارم.” او در پاسخ به این سوال که آیا از این موضوع اطلاع داشت که از ابتدا بعضی‌ خواهد کرد، گفت:” بله، من جمعه شب از این موضوع با خبر شدم، چون پپ گواردیولا این مساله را با من در میان گذشت.

xabi2

من در چند روز اخیر روز‌های پر استرسی را تجربه کردم و حتی نتوانستم یک جلسه تمرین با تیم داشته باشم، با این حال آمادهٔ بازی بودم.” او در پاسخ به این سوال که آیا همبازیان جدید خود را میشناسد، ابراز داشت: ” طبیعتاً من همهٔ آنها را میشناسم. من بوندس لیگا را از سالیان دور به طور مرتب پیگیری می‌کردم.” او در مورد بازی شنبه شب اظهار داشت: ” ما موقعیت‌های زیادی را از دست دادیم، و میتوانستیم گلهای بیشتری را به ثمر برسانیم.” با توجه به این نکته که ژاوی آلونسو اخیرا از بازی ملی‌ خدا حافظی کرده است، میتواند در هفتهٔ آینده که بازی‌های ملی‌ انجام میشود، خود را با تیم جدیدش هماهنگ تر کند. او در این خصوص گفت:”من از امروز ۲ هفته وقت دارم که با تمرینات منظم و مداوم خود را با تیم جدیدم هماهنگ تر کنم.”

برکردان : فرشاد پورصابر
Quelle: bild.de

Share

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

بازگشت به بالا


Iran
Iran
Iran
Greenmatech
Iran
notruf

     job