Wednesday, 3. September 2014  ir    ir ir
معرفی شهر مایسن در ایالت ساکسن معرفی شهر مایسن در ایالت ساکسن
ایرانبیلد: مایسن: محدوده شهری با همین نام د ر ایالت ساکسن در آلمان می باشد و در حدود 28000 نفر جمعیت دارد و بعنوان... معرفی شهر مایسن در ایالت ساکسن

meissen1

ایرانبیلد:

مایسن:
محدوده شهری با همین نام د ر ایالت ساکسن در آلمان می باشد و در حدود 28000 نفر جمعیت دارد و بعنوان محدوده شهری بزرگ در آلمان به حساب می آید.
شهر مایسن بخاطر ظروف چینی مشهور است که بعنوان اولین ظروف چینی اروپا از سا 1708 میلادی تولید می شود.نام شهر به عنوان یک علامت تجاری ثبت شده از کارخانه ظروف مایسن می باشد.
جغرافیا:
شهر مایسن در 25 کیلومتری شمال غربی درسدن,65 کیلومتری شرق لایپزیش,30 کیلومتری شمال فرایبرگ در ابتدا محدوده رودخانه البه و شاخه های آن قرار دارد.همچنین در جنوب شرقی مایسن کوزویش و رادبویل قرار گرفته است.
پایین ترین سطح شهر درمیانه سطح آب رودخانه الب با 95 متر با توجه به سطح صفر در جنوب مایسن قرار دارد.
یک چشم انداز طبیعی در جنوب مایسن میباشد.وهمچنین در شمال غربی شهر منظره طبیعی به ,Meißener Hochland
شکل تپه ای قرار دارد.(lommatzscher pflege)
شهرهای همسایه مایسن:
درجنوب , Klipphausen, Coswig شرق.weinböhla, در شمال شرقNiederau در شمال.Diera-zehren
در غرب و شمال غرب.Käbschützahl
-تاریخ:
در حدود سال 929 میلادی,پادشاه هانریش اول,قلعه میسنا را احداث کرد.او مایسن را از گسترش روستای اسلاوی در جوار رودی به همین نام ایجاد نمود. در انتهای قرن دواروهم میلادی,مایسن یک شهر بود که بدلیل مکان اسکان اسقف ها ,در جهت توسعه فرهنگی بسیار مورد توجه بوده,که از آن جمله در سال 1332 قوانین شهربصورت مستند مورد تايید قرار گرفت.

در اوایل سال 1539,اصلاحات در قوانین,توسط سه رهبانی صورت گرفت ودر صومعه فرانسیسکن سابق,یک مدرسه شهری(عمومی)راه اندازی شد.
مدرسه پادشاهی بوده است. St.Afraازسال 1543,صومعه
.برای مدت زمان طولانی,اقتصاد مایسن,در خلال جنگ 30 ساله بر پایه بافندگی و پارچه فروشی بوده است,در سال 1710,کارخانه ظروف سازی مایسن آغاز بکار کرد و بدین گونه نبض جدیدی در اقتصاد شهر جایگزین شد.تا سال 1423,یک حکومت قرون وسطايی در ناحیه امروزی ایالت زاکسن وجود داشت وشاهزادگان معروف آن بعنوان شاهزادگان منتخب زاکسن بودند.

در ساحل سمت چپ تپه,تصویری از مایسن را نشان می دهد,که حدود سال 1250,Albrecht کلیسای مایسن و قلعه با ساختمان کلیسا آغاز شد,هر در برج قابل توجه کلیسا جامع در ابتدا سال 1909 تکمیل شد.بعد از آن جبهه غربی هر دو برج از سال 1315 ساخته شد و در سال 1547 بدلیل صاعقه آسیب شدیدی دید.

meissen002

,در سال 1470 ,قلعه را بعنوان اولین قصر آلمانی ایجاد کرد که بعنوان پایگاه سلطنتی هر دو Arnold von Westfalen
شاهزاده طراحی و آماده شد که تا آن زمان کاربری بدین گونه نداشته است.و از سال 1710 تا میانه قرن نوزدهم برایی کارخانه ظروف سازی مورد استفاده قرار گرفت.در مایسن در حدود سالهای 1540-1696,تعقیب و دستگیری جادوگرها صورت می گرفت که در این راستا 11 نفر دستگیر شده ویک زن در آتش سوزانده شد.در زمان حزب نازی همچنین,مخالفان دولت مورد تعقیب و دستگیری قرار میگرفتند.

را نام بردMax Dietel از آن جمله می توان به قتل رسیدن مبارز مقاوم حزب دموکرات وهمچنین می توان به تحت فشار قرار دادن و یا تبعید یهودیان شهر به اردوگاهای مرگ اشاره کرد.از جمله خانواده یهودی
,که صاحب فروشگاهی در خیابان البه شماره 6 بودندو در سال 1942 به قتل رسیدند وAlex und Else Loewenthal Herbert Böhme فرزندان آنها در سال 1968,خواستار نصب لوح یاد بود برای والدین خود بودند ولی ريیس پلیس شهر با آن مخالفت کرد.در آن زمان مایسن بعنوان پایگاه نظامی بود و با تمام قوا دفاع می کرد.

,و شهردار پیشین شهر به مرگ محکوم شد,اما او در پایان جنگ با حمله ارتش Murschmann او بهمراه رهبر گروه سرخ در تاریخ هفتم می 1945,توانست از سلول مرگ خود در دادگاه منطقه ای درسدن در خیابان البه شماره 19 آزاد شود.

Meissen001

این ساختمان در جریان جنگ جهانی دوم ویران شد,در حالت کلی شهر از ویرانی ساختمانهای تاریخی در دوران جنگ رنج می برد. ,در سال 1947,کمپی تحت عنوان حرکت کودکان سرزمین (FDJ)- برای دومین پارلمان جوانان آزاد (Rehbockschänke) بر پا شد.
-در زمان آلمان شرقی,در مقابل افزایش جمعیت تمرکز و تاکید فعالان حوزه ساختمان سازی,در ایجاد ساختمانهای نو برای شهروندان در خارج از محلات قدیمی که سرعت تخریب در آنها روز به روز افزایش می یافت, بود.
در تاریخ سوم اکتبر 1990,ایالت فدرال زاکسن پایه ریزی شدو بعد از اتحاد دوباره آلمان,مرکز شهر بصورت کامل بازسازی شد.قسمتهايی از بافت تاریخی داخل شهر در ماه اوت سال 2002 بخاطر سیل بشدت آسیب دید.

در شب 13 اوت بر اثر سیل بخش تاریخی شهر به زیر آب رفت و در چهار روز بعد سطح آب رودخانه البه به بالاترین حد خود رسید,از اینرو بخش قدیمی شهر و قسمتهای دیگر شهر تا ارتفاع حدود 3 متر در آب قرار گرفت و در درسدن سطح آب به ارتفاع 9.40 متر,8 متر بالاتر از سطح آب در آن سال رسید.سینما,تاتر,و دیگر جاذبه های گردشگری شهر به زیر آب نرفتند.Frauen Kirsche,RathausوMarktplatz زیر آب رفتند.در بالاترین نقطه در ماه جون سال2013,مایسن دوباره شاهد سیل دیگری بود که سطح آب در آن 8.76متر برآورد شد,76 سانتی متر پايین تر از سطح آب در سال 2002.و باز هم قسمتها يی از بخش تاریخی شهر در معرض سیل و آب گرفتگی قرار گرفت.سطح آب از دیوار مقاوم ساخته شده در برابر سیل هم تجاوز کرد که از جمله بناهايی که در معرض سیل قرار گرفتند می توان به تآتر,سینما,میدان هانریش اشاره کرد.
-گویش های متفاوت در مایسن:
در مایسن,گویش خاصی از گویش های زاکسونی صحبت می شود,بنام گویش جنوب شرقی ماسینی,که یکی از پنج گویش موجود در مایسن می باشد.
-سیاست:
شورای شهر
انتخابات محلی در تاریخ 25 می 2014,که با سطح مشارکت 42.7%(سطح مشارکت در انتخابات قبلی 40.4%)منجر به نتایج زیر شد:

stadt rat

-نشان ملی(پرچم)مایسن:
نشان شهر مایسن,یک سپر ایستاده به رنگ طلايی که در گوشه های آن دارای کنگره های کوچک است,در سمت راست آن تصویر یک برج قرمز رنگ با سقف شیروانی و قرنیز های عصايی شکل می باشد,که دارای چهار پنجره و یک درب است و در سمت چپ آن,یک شیر سیاه رنگ با زبان سرخ بیرون آورده شده که با پنجه های جاويی خود دروازه را گرفته است.در بالای سپر,یک شکل مخروطی با تزيینات نقره ای و قرمز رنگ و در روی آن بدنه یک مرد ریش دار با لباسی بلند و کلاهی مخروطی شکل که روی آن پر طاووس می باشد,قرار گرفته است.البته اداره جات و شهر داری مایسن برای اهداف خود از نشان ساده تر,که همان قسمت سپر را شامل می شود,استفاده می کنند.
شیر مخصوص مایسن,نشانی از شاهزادگان مایسن است که برای قرنها بر شهر حکومت می کردند.برج قرمز سمبلی از دیوار و باروی دفاعی شهر می باشد.
قدیمی ترین کتیبه شهر,دلالت بر یک نیروی نظامی مقتدر دارد که با شمشیر به دفاع از شهر می پرداختند,ودر نشان شهر نیز,مشهود است.
برج همچنین سمبلی از نمای کلیسای جامع شهر می باشد,این سه مورد که اسقف ها نیز یکی از آنها بوده اند,پایه های حکومت مایسن را به یاد می آورند.نشان شهر که از قبل از قرن 16 بدین گونه بوده است و تا امروز کمترین تغییر را یافته است.

meissen

-خواهر خواندگی شهر:
مایسن با شش شهر از نظر فرهنگی در ارتباط است:
-فرانسه از سال 1964 Vitry-sur-seine-
-ژاپنArita-cho-
اشتوتگارت-Fellbach-
-یونانKorfu-
جمهوری چکLeitmeritz-
-امریکاProvo-
فرهنگ و جاذبه های گردشگری:-
-Alberechtsburg
-Prozellan-Manifaktur
-Siebeneichen
-بافت قدیمی شهر,شهرداری,خانه های مسکونی با سبک گوتیک,رنسانس و باروک
-تآتر شهر
-از قرن 12 قسمتی از دیوار شهر بوده است,Domherrenhof-
,دروازه البه در ابتدای پل و بافت قدیمی شهر در بخش شهری کولن.Kursäsichen-Postmeilensäule بازسازی و احیا
-بناهای مقدس:
Meißen -کلیسای جامع
Frauen Kirsche- کلیسای بانوان,

meissen2

زنگ های سرامیکی کلیسای زنان(فرائون کیرشه)

St-Afra- کلیسا
.Triebischta کلیسا نیکولای درl Nikolaikirsche-
Plossenکلیسای کوچک مارتین در –
,که یک کلیسای کاتولیک در سبک نِو گوتیک است که در سال 1887 وقف شده است,در جریان St-Benno –کلیسا
آتش سوزی سال 2000وسیل در سال 2002 تخریب شد و در اکتبر 2003 بازسازی آن به پایان رسید.
,که امروزه به عنوان موزه شهر مایسن می باشد.Franziskanerklister-کلیسای
,که در 24 اکتبر 1898 وقف شده است,در آن نقاشی دیواری به سبک فرسکو و با مضمون روز قیامت Johannesکلیسا –
وجود دارد.
,که امروزه بنام مرکز هانمان شناخته می شود.Kloster Heilig Kreuze –بقایای صومعه صلیب مقدس
-بناهای یادبود قربانیان حکومت نازی:
,در سال 1958 در خیابان کرستینگ ساخته شد,او در زمان Werner Hempel مجسمه یاد بود برای مجسمه ساز-
دیکتاتوری نازی به دلایل مختلف تحت تعقیب قرار گرفت و در آخر به قتل رسید,همانند 224 نفری که همزمان با جنگ جهانی دوم از سرزمینهای مختلف به آلمان آورده شدند و قربانیان کار اجباری گردیدند.

meissen dom

کلیسای مرکزی کاتدرال دام

مایسن,برای اسیران جنگی اتحاد جماهیر شوروی Bonitzschenمقابر و سنگ قبور سربازان گمنام در گورستان نظامی.
و قربانیان کار اجباری همانند سایر اسیران کار اجباری.
,برای 63 نفر قربانیانMeißen Zaschen-مقابر قربانیان گمنام در ضلع جنوب غربی گورستان جدید یوهانس در روستای کار اجباری از کشورهای شوروی,لهستان و ایتالیا.
-سنگ یادبود در کلیسای نیکلای واقع در خیابان هیرشبرگ,برای تمام قربانیان دیکتاتوری و فشارو همچنین پارچه قدیمی نصب شده در کلیسا برای تمام قربانیان جنگ جهانی دوم که توسط کلاس اورباخ تکمیل شده است.
-مجسمه های نصب شده در ساختمانهای اداری در دوران آلمان شرقی برای یادآوری به قتل رسیدن مبارزان سیاسی از جمله ماکس دیتل.
-آثار طبیعی:
Götterfelsen-
دارد.Deutsche Boselو Jouchhäh,با چشم اندازی که به Spaar Gebirge-کوهستان اشپار

-رویدادها و جنشهای شهر:
در بهار یک بازار طراحی(طراحی و تصویر گری)همانند یک جشن ادبی برگزار می شودو قبل از شروع تعطیلات تابستان از دست اندر کاران فرهنگی برای شرکت در طولانی ترین شب سال دعوت به عمل می آید.
,برنامه ورزشی در بین سالهای2012-2009 بوده است,که در ماه اوت برای دوچرخهMeißener citz Downhill- سواران برگزار می شده است. -در هفته آخر ماه سپتامبر,جشن شراب برگزار می شود که بمانند یک جشن در سطح شهر می باشدو بیشتر در روز یکشنبه صورت می گیرد.
-با آغاز جشنهای کریسمس,تا 24 دسامبر بازار مخصوص کریسمس که همراه با رویدادهای فرهنگی است برای کوچک و بزرگ آغاز بکار می کند.در این مراسم 24 پنجره شهرداری مایسن را تعویض می کنند که بصورت بلیط بخت آزمایی در جهت اهداف خیریه می باشد.
-پارک حیوانات:
) پیاده که حرکت کنیم پارک ملی حیوانات را می بینیم که در آن 400 حیوان از Siebeneischen) از قصر زیبنایش
25 گونه متفاوت وجود دارد که در شمار حیوانات بومی منطقه می باشند که البته حیوانات غیر بومی از جمله روباه قطبی و موش خرما در آن دیده می شود.

-غذا و نوشیدنی های مخصوص مایسن:
-مناطق تولید شراب در اطراف مایسن در زمره بهترین مناطق تولید شراب در شمال شرق اروپا به حساب می آیندو کارشناسان انرا در زمره شراب خشک ارزش گذاری می کنند.
,یک شیرینی در مایسن است که حالت ترد دارد و بسیار پفکی می باشد.Meißen Fummel-
-در مایسن ناحیه ای وجود دارد که در آن انواع مختلف سیب در شکل و طعمهای متفاوت پرورش داده می شود.
-اقتصاد و زیر ساختها:
-معروفترین چرخه اقتصادی شهر,کارخانه ظروف سازی مایسن است که ظروف چینی دست ساز و با ارزش تولید می کند که بصورت سنتی بالاترین قیمت را در بازار داراست.
-شرکت های تجاری محلی:
-کارخانه دولتی ظروف سازی مایسن
Elbland-کلینیک
,کارخانه شراب سازیVencenz Richter-
,کارخانه لوازم جانبیUKM-
-پرورش زنبور عسل
-شرکت بسته بندی ظروف فلزی سبک,که ظروف کنسرو,درب بطری,ظروف برای کیک و بسکویت تولید می کند.
-شرکت حمل و نقل مایسن
-شرکت سرامیک سازی مایسن
-شرکت بیدتلیا
,شرکت خدمات شهری مایسنMSW-
-حمل و نقل:
قرار گرفته است,با ایستگاههای راه آهن به نامهای ایستگاه راه آهن Borsdorf-Coswig مایسن در خط اصلی راه آهن
اصلی,ایستگاه بافت قدیمی شهروایستگاه تریبیشتال,که این ایستگاه آخرین ایستگاه در ترن شهری درسدن شماره 1 می است.Meißen Triebischtal-Dresden Schöna باشدکه باعث ارتباط
در جهت مخالف ارتباط مستقیم به سمت لایپزیش و دوبلن وجود دارد.تا سال 1966 راه آهن باریکی به سمت ویلسدروف و ).Wilsdccccbbccruff-Lommatzsch) لوماتزش وجود داشت
مایسن همچنین از طریق رودخانه البه توسط شرکت کشتی بخار زاکسن با درسدن در ارتباط است.از طریق خطوط B6 –B101
از سال 1899 در شهر قطارهای برقی بکار افتاد که تا سال 1936 افراد و تا سال 1967 کالاها را جابجا می کرده است.
امروزه,حمل و نقل اتوبوسی منطقه سازمان دهی شده است که قسمتی از حمل و نقل البه می باشد.
-پل ها و تونلهای شهر:
در مایسن سه مسیر عبوری از روی البه می باشد که بصورت ترکیبی از مسیر براس عبور ترن و عابر پیاده می باشد,که در سال 1866 احداث گردیده است.
,از نوسن در امتداد تونلی بطول 720 متر از درون کوه می رود که آن هم بصورت مستقیم در B101 از سال 2007 خطcbb ادامه پل البتال می باشد.
پلی که در قسمت قدیمی شهر بود تا سال 1866 دارای طاقهای چوبی بود که در ماه جون همان سال بخاطر حمله ارنش زاکسن(جنگ داخلی) از میان رفت و در بازسازی دوباره از بستهای آهنی در آن استفاده شد.
-رسانه(مدیا):
,تلویزیون مایسنTVM-
-روزنامه زاکسن و تحریریه محلی مایسن
-آتش نشانی داوطلبانه شهر:
آتش نشانی مایسن یک آتش نشانی داوطلبانه بوده که در سال 1841 با نام نویسی مردم در شورای شهرپایه ریزی شدو بعنوان اولین تیم متعهد با 132 نفر در جوالای سال 1841 برای کمک رسانی در آتش سوزیها آماده بودند.از سال 1475 همکاری با آتش نشانی با تشویق مالی همراه بوده است.در سال 1570,اولین قوانین آتش نشانی ابلاغ شد.
در سال 1794,در قوانین و مجموعه وظایف آتش نشانی شهر تجدید نظر شد,از اینرو علاوه بر اطفای حریق,حفاظت و خدمات رسانی به شهروندان بعد از وقوع آتش سوزی در زمره وظایف آنها قرار گرفت.
امروزه,آتش نشانی مایسن 58 نوع از مشاغل عملیاتی را داراست ودر دو بخش شهری,قسمت قدیمی شهر و کلن دارای دو ایستگاه می باشد.

ساناز خانمحمدی

برگردان از ویکیپدیا المانی

ساناز خانمحمدی

No comments so far.

Be first to leave comment below.

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.